Wybieramy kominek gazowy – na co zwrócić szczególną uwagę?

by Kamil
0 comment

Przed podjęciem decyzji o zakupie kominka gazowego warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, które podczas użytkowania będą miały szczególne znaczenie. Obecnie na rynku występuje mnóstwo różnorodnych modeli kominków gazowych, dlatego ich wybór nie jest taki prosty. Na czym zatem warto się skupić przy zakupie? Co jest szczególnie istotne już podczas codziennego funkcjonowania? W tym artykule chcemy rozważyć kilka podstawowych aspektów.

Wielkość kominka gazowego

Bardzo ważną kwestią estetyczną i praktyczną podczas wyboru kominka gazowego jest przede wszystkim jego wielkość, która powinna być dostosowana proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz zamontować kominek w dużym salonie, powinieneś wybrać odpowiednią jego wielkość, ponieważ małe palenisko wizualnie po prostu „zginie” w całym pomieszczeniu, a taka inwestycja nie spełni ani funkcji estetycznej, ani tym bardziej praktycznej. Zbyt mały kominek gazowy nie będzie w stanie ogrzać tak dużego pomieszczenia. Wszystko to działa oczywiście w dwie strony, a więc zbyt duży kominek w odniesieniu do małego wnętrza będzie wyglądał źle, a tym samym wygeneruje w pokoju bardzo wysoką temperaturę. Dla wszystkich osób, które posiadają niezbyt duże pomieszczenia, a marzą o szerokim palenisku, świetnym pomysłem okaże się kominek gazowy z podwójnym palnikiem. Takie rozwiązanie zapewnia dużą rozpiętość mocy grzewczej, która pozwala zainstalować duże rozmiary paleniska w niewielkich pomieszczeniach. Zostając przy temacie wielkości paleniska, nie sposób nie wspomnieć o kolejnym bardzo ważnym aspekcie, który dotyczy dokładnego sprawdzenia wielkości kominka. Trzeba upewnić się, czy wielkość podawana przez producenta dotyczy widocznej po zabudowaniu szyby kominka, czy całkowitego wymiaru korpusu. Jeśli okaże się, że informacja odnosi się do całkowitej wielkości korpusu, to zamontowane palenisko będzie o znacznie mniejszych rozmiarach, niż się tego spodziewamy.

Opcje sterowania kominka gazowego

Decydując się na zakup kominka gazowego w nowoczesnym stylu, wybierasz prosty i bardzo intuicyjny sposób obsługi innowacyjnego urządzenia. Kominki gazowe sterowane są za pomocą pilota, na którym czytelnie oznaczone przyciski zapewniają bezpieczne działanie oraz komfortową obsługę. Ponadto możesz wybrać także montaż panelu sterującego umieszczonego na ścianie lub obsługiwać go przez Wi-Fi za pomocą smartfonu bądź tabletu. Wysokiej klasy urządzenia posiadają również możliwość integracji z systemem inteligentnego budynku.

Gwarancja kominków gazowych

Podczas zakupu kominka gazowego warto również zwrócić uwagę na długość oraz warunki oferowanej przez producenta gwarancji. Istotne jest przeanalizowanie zakresu gwarancyjnego i zwrócenie uwagi na to, czy obejmuje ona nie tylko praktycznie bezawaryjne elementy, ale przede wszystkim szybko psujące się podzespoły, np. elektroniczny sterownik, palnik główny, termoparę czy iskrownik. Pamiętaj, że kominki gazowe powinny zapewniać zarówno długotrwałą, jak i bezpieczną i bezawaryjną pracę.

Wyposażenie standardowe kominka oraz możliwe dodatkowe opcje

Zanim dokonasz zakupu kominka gazowego, dokładnie zapoznaj się z jego standardowym wyposażeniem. W wielu przypadkach atrakcyjna cena może wiązać się z koniecznością dokupienia do podstawowego zestawu wielu kosztownych podzespołów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oraz nowoczesnego wyglądu. Każde z urządzeń posiada również szereg wielu innowacyjnych rozwiązań, w które wedle swoich potrzeb i preferencji możesz zainwestować. W związku z tym warto szczegółowo przeanalizować wiele możliwości kominka gazowego i wybrać ten, który w największym stopniu spełni Twoje oczekiwania.

Koszty, które będziesz musiał ponieść

Przed podjęciem decyzji o zakupie danego kominka gazowego warto także zapoznać się szczegółowo z niezbędnymi kosztami, które będziesz musiał ponieść nie tylko w związku z zakupem samego urządzenia, ale także koszty dotyczące instalacji kominka, jego użytkowania oraz serwisowania. Te informacje pozwolą Ci obiektywnie spojrzeć na zakup i dokonać nie tylko dobrej, ale i racjonalnej decyzji, która będzie miała swoje konsekwencje w przyszłości.

Related Posts

Leave a Comment