Wanna czy prysznic – co lepiej sprawdzi się w naszej łazience?

by Kamil
0 comment

Z łatwością możemy przemalować ściany, jeśli okaże się, że wybrany pierwotnie kolor jednak nam nie odpowiada. Zmiana mebli może się okazać trudniejszym zadaniem, zwłaszcza pod względem finansowym, ale jeśli będziemy chcieli, to wymienienie jednego zestawu na drugi, również nie zabierze nam zbyt wiele czasu. Są jednak takie elementy wyposażenia naszego domu, które nie łatwo będzie nam zmienić, jeśli po jakimś czasie uznamy, że jednak nie spełniają one naszych oczekiwań. Dlatego warto już wcześniej zacząć się zastanawiać nad tym, jak ma być urządzona nasza łazienka, gdzie mają się znajdować poszczególne elementy, a przede wszystkim, czy chcemy mieć w niej wannę czy prysznic. To jest niezwykle istotne, bo w tym przypadku, jeśli będziemy chcieli coś zmienić, to będziemy musieli się liczyć z koniecznością przeprowadzenia większego remontu, a tego raczej nie chcielibyśmy robić, po kilku miesiącach od wprowadzenia się do naszego wymarzonego domu. Dlatego wszelkie argumenty za i przeciw każdej z tych propozycji, warto rozważać już wcześniej.

Co może nam zaoferować wanna?

Na początek powinniśmy się zastanowić nad tym, co zyskamy jeśli zamontujemy wannę. Będziemy tutaj mogli zrobić sobie relaksującą kąpiel, w czasie której będziemy mieli możliwość dolać do wody aromatyczne olejki, które nas odprężą i pozwolą się zregenerować. W wannie łatwiej będzie nam wykąpać mniejsze dzieci, bo nie będziemy musieli się martwić, że poślizgną się na śliskiej powierzchni, będą mogły bezpiecznie siedzieć, nie mówiąc o możliwości długich zabaw w wodzie, z różnymi akcesoriami. Minusem wanny jest natomiast to, że zużywamy większą ilość wody, jak również trudniej będzie nam wziąć szybki prysznic, chociażby po treningu. Dodatkowo pamiętajmy, że wanna zabiera więcej miejsca niż prysznic, a to może być szczególnie ważne wówczas, gdy w naszym domu mamy stosunkowo małą łazienkę.

Jakie zalety i wady ma prysznic?

Prysznic zajmuje znacznie mniej miejsca, co będzie dużym atutem przy małej łazience. Możemy podczas kąpieli zużyć znacznie mniej wody, nie mówiąc, że będziemy mogli się szybko umyć, co będzie istotne po treningu czy w czasie upałów. Jednak w przypadku prysznica, nie będziemy mieli możliwość wygodnego położenia się i zrelaksowania, z książką czy lampką wina. Jeśli mamy małe dziecko, to może się okazać, że jego kąpiel również będzie utrudniona, zwłaszcza jeśli nie będziemy chcieli zachlapać całej łazienki. Nie mniej, prysznic ma mniejszą powierzchnię, a to oznacza, że utrzymanie go w czystości będzie łatwiejsze i co więcej, będzie zabierało nam mniej czasu. W ofercie będziemy mieli również prysznice, które będą miały wmontowane radio, jak również takie z rozkładanym siedziskiem, co może być świetnym rozwiązaniem, jeśli będzie miała z niego korzystać również osoba starsza.

Koniecznie zastanówmy się, co jest dla nas ważniejsze. Czy to, aby mieć możliwość wzięcia szybkiej kąpieli, czy jednak wolimy na koniec dnia położyć się w gorącej wodzie, z pianą i olejkiem aromatycznym, aby się zrelaksować i dać odpocząć naszym mięśniom. Dodatkowo jeszcze powinniśmy sprawdzić, jak wiele mamy miejsca w naszej łazience. Może się okazać, że będziemy mogli tam wstawić tylko małą wannę, a wówczas lepszy może się okazać większy prysznic. Jeśli jednak mamy dużą łazienkę, to z pewnością warto się zastanowić, czy nie wstawić do niej zarówno prysznica, jak i wanny. Wówczas będziemy mogli skorzystać z takiej kąpieli, jaka akurat będzie dla nas najlepsza. Warto również porozmawiać z ludźmi, którzy mają wannę, jak i z tymi mającymi prysznic. Może się okazać, że zwrócą oni naszą uwagę na takie rzeczy, o których nawet byśmy nie pomyśleli, a które pojawiają się, gdy na co dzień korzysta się z danego rozwiązania.

Related Posts

Leave a Comment