Wanna Cersanit czy kabina prysznicowa – co lepsze?

by Kamil
1 comment
Wanna Cersanit czy kabina prysznicowa - co lepsze?

Kabina prysznicowa czy tradycyjna wanna? – to pytanie, na które musi odpowiedzieć każdy, kto planuje remont lub modernizację łazienki. Optymalnym rozwiązaniem byłoby bez wątpienia umieszczenie w łazience obu urządzeń, niestety, główną przeszkodą okazuje się najczęściej ograniczony metraż. Do niedawna na plan pierwszy wysuwały się ekonomiczne kabiny prysznicowe, obecnie coraz więcej osób decyduje się jednak na nowoczesne wanny Cersanit, które łączą w sobie funkcjonalność, lekkość i komfort użytkowania.

Kabina prysznicowa a wanna – podobieństwa i różnice

Cechą wspólną wanny i kabiny prysznicowej jest przede wszystkim to, że obydwa urządzenia umożliwiają wykonanie codziennej toalety. Do niedawna kabiny prysznicowe znajdowały zastosowanie przede wszystkim w małych łazienkach w blokach – przede wszystkim ze względu na stosunkowo niewielkie wymagania techniczne. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na ergonomiczne wanny Cersanit, które – choć wciąż zajmują więcej miejsca i są mniej ekonomiczne pod względem zużycia wody – zapewniają komfort i wygodę podczas codziennej toalety, jak również w czasie relaksującej kąpieli.

Porównując obydwa rozwiązania należy podkreślić, że kabina prysznicowa wymaga zdecydowanie mniej miejsca do instalacji, jest tańsza i bardziej oszczędna pod względem zużycia wody. Okazuje się jednak, że wspomniane cechy w ostatnim czasie zaczęły tracić rację bytu na rzecz ekonomicznych wanien Cersanit, które zużywają mniej wody niż wcześniejsze modele, zapewniając przy tym większy komfort użytkowania.

Wanna zamiast kabiny?

Jednym z czynników, od którego często zależy wybór urządzenia sanitarnego, jest cena. Zdecydowaną przewagę pod tym względem mają kabiny prysznicowe, niekiedy nawet kilka razy tańsze niż nowoczesne wanny. Fakt ten wynika z pewnością z tego, że wykonanie wanny wymaga zużycia zdecydowanie większej ilości materiału oraz złożoności prac produkcyjno-montażowych  niż kabina prysznicowa. Co więcej, zarówno w segmencie kabin prysznicowych, jak i wanien można zauważyć sporą różnorodność cenową. Ceny poszczególnych modeli zależą przede wszystkim od tego, z jakiego materiału zostały wykonane i jakie funkcje posiadają. Standardowa wanna o klasycznym kształcie zużywa znacznie więcej wody niż kabina prysznicowa, nie mniej jednak asymetryczna lub skrócona wanna Cersanit może okazać się bardziej oszczędna niż funkcjonalna kabina z hydromasażem na ośmiu dyszach. 

Wanna w małej łazience

Do niedawna w małych, ciasnych łazienkach montowano wyłącznie kabiny prysznicowe – wynikało to przede wszystkim z ograniczeń technicznych. Trzeba także podkreślić, że produkowane kilkanaście lat temu wanny nie odznaczały się ergonomią, a co za tym idzie, umieszczenie ich w niewielkim pomieszczeniu było praktycznie niemożliwe. Zupełnie inaczej wygląda ta kwestia w czasach obecnych – alternatywą dla narożnej kabiny są wspomniane wcześniej wanny asymetryczne lub skrócone. Większy wybór mają także zwolennicy kabin prysznicowych, którzy bez problemu mogą wybrać tradycyjny brodzik lub typu walk-in, tworząc przestrzeń higieniczno-toaletową zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami technicznymi łazienki.

Related Posts

1 comment

marta 2 marca 2021 - 18:25

Lepszym rozwiązaniem będzie wanna

Reply

Leave a Comment