Top 5 pomysłów na aranżacje ściany w sypialni

by Kamil
0 comment

Bez wątpienia eleganckie wykończenie sypialni jest ważne. Jednak dodatki powinny wpisywać się w jej charakter i nie zaburzać przestrzeni, która powinna sprzyjać relaksowi i odpoczynkowi. Jak zatem można zaaranżować ścianę w sypialni? Poznajcie top 5 najlepszych pomysłów.

Top 1: Galeria ścienna

Ściany w sypialnie nie muszą być białe czy wykończone jedynie tapetą i pozbawione dekoracji. Doskonałym pomysłem na aranżację ściany może być wybór pięknej galerii ściennej na zdjęcia. W tym przypadku w jednej minimalistycznej metalowej lub drewnianej ramie można umieścić więcej niż jedną fotografię i w ten sposób stworzyć reportaż fotograficzny, zawierający wspomnienia z wakacji czy ważnego rodzinnego wydarzenia. Oczywiście galeria ścienna w sypialni małżeńskiej to świetne miejsce na wyeksponowanie zdjęć z sesji ślubnej czy ciążowej. Można również do takiej ramy włożyć zdjęcia przyrody w skali makro czy też zdjęcia swoich czworonożnych pupili i dzieci. Cokolwiek się do nich włoży, ważne by budziło pozytywne emocje i wywoływało uśmiech na twarzy. Co ważne, taki element zagwarantuje, że w sypialni znajdzie się kilka zdjęć, a jednocześnie nie będzie trzeba wiercić wielu otworów w ścianie.

Top 2: Kolekcja zegarów z godzinami z różnych stref czasowych

Nasza kolejna propozycja to zegary, ale nie takie zwykłe, a wskazujące godziny z różnych stref czasowych. Na pewno będzie to świetny dodatek do sypialni dla wszystkich miłośników podróży, tych którzy często zmieniają strefy czasowe i chcą być na bieżąco z godziną w miejscu, do którego się udadzą. W ten sposób mogą wcześniej się przestawić i spróbować uniknąć tradycyjnego jet lag. Oczywiście jest to funkcjonalny dodatek, ale również świetnie się prezentuje i pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych sypialni.

Top 3: półki ścienne wypełnione książkami

Na pewno ścianę dobrze ozdobią półki, ale nie same, a wypełnione książkami. Nie jest to na pewno odkrywcza aranżacja, ale warto zaznaczyć, że książki wracają do łask, a jeśli jesteś ich miłośnikiem, to zdecydowanie umieszczenie półek wiszących w sypialni będzie świetnym pomysłem. Oczywiście nie mogą one się znaleźć nad głową, czyli bezpośrednio nad łóżkiem, a raczej na przeciwległej ścianie. Dzięki takiej aranżacji możesz mieć zawsze pod ręką ulubione pozycje książkowe, by móc poczytać nieco przed snem. W końcu to wycisza i pomaga zasnąć.

Top 4: zielona ściana, czyli rośliny pochłaniające kurz i zapewniające odpowiedni poziom wilgoci

Nasza kolejna propozycja nie jest typowa, bo dotyczy zielonych ścian. Taką zieloną ścianę można stworzyć używając do tego celu mchu reniferowego, który jest zaprawiony w glicerynie. Zielony obraz można stworzyć samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w ramę, siatkę metalową, a także wspomniany mech, który jest całkowicie naturalny, a jedynie pozbawiony aktywnej formy. Dzięki temu nie jest źródłem alergenów i nie trzeba go podlewać. Warto jednak wiedzieć, że utrzymuje właściwą, zdrową wilgotność powietrza w pokoju, a także pochłania zanieczyszczenia z powietrza. Taka zielona ściana sprawdzi się nawet dla alergików. Dekoracja może obejmować niemal całą ścianę Warto podkreślić, że jest ona niezwykle trwała. Mech barwiony jest naturalnymi barwnikami na różne kolory, zatem niekoniecznie musi być zielony i jego kolor można dopasować do innych dodatków lub dominujących barw w pokoju.

Top 5: Obrazy olejne sztuki nowoczesnej lub popularne reprodukcje

Ostatnia propozycja jest niezwykle klasyczna, a mowa o obrazach olejnych. Sztuka nie traci na wartości, a zyskuje z czasem. Można postawić na obrazy młodych artystów, które jeszcze nie są bardzo drogie. Może to dotyczyć dzieł sztuki nowoczesnej. Oczywiście można postawić też na artystów znanych, jednak mało kogo stać na taki obraz, a niektóre przecież można zobaczyć jedynie w galeriach i ich nabycie nie jest możliwe. Zatem warto postawić na reprodukcje. Obraz olejny na pewno doda przestrzeni sypialni więcej elegancji.

Oto 5 pomysłów, jak zaaranżować ściany w sypialni. Zainspiruj się i wybierz tę najlepszą dla Ciebie! A może masz inne pomysły jak zaaranżować ściany? Wiedz, że lustra umieszczone naprzeciw nieszczególnie się sprawdzą, zwłaszcza gdy pada na nie oślepiające światło.

Related Posts

Leave a Comment