Rolety dzień noc – jakie są ich zalety i wady?

by Kamil
0 comment

Aranżując wnętrze mieszkania, bądź domu, zastanawiamy się między innymi nad systemem zasłaniania okien, co stanowi absolutnie kluczową kwestię przy urządzaniu czterech ścian. Sposób wykańczania wnęk okiennych jest przecież niezwykle istotny, jako że tą właśnie drogą, można dopasowywać ilość światła wpadającą do pomieszczenia, tym samym regulując jasność i temperaturę w nim panującą. Idealną opcją są tu więc rolety dzień noc, które jesteśmy w stanie ustawiać w zależności od naszych preferencji, pory dnia, a także pogody, przesuwając dowolnie paski na materiale. Nowoczesna, ruchoma konstrukcja daje duże pole do popisu, jeżeli chodzi o sterowność, a dodatkowo całość wygląda schludnie i elegancko. Oprócz tego odpowiednio dobierając kolor rolet, zyskujemy harmonijną i wyrafinowaną kompozycję.

Zalety systemu dzień noc

                Istotną informacją jest to, iż do produkcji rolet dzień noc, wykorzystuje się dwa różne rodzaje materiałów. Pociągając za sznurek, który wprowadza w ruch mechanizm, można ustawić pasy w pozycji  naprzemiennej, lub w której na siebie nachodzą. Łatwo reguluje się wówczas przepuszczalność światła oraz optymalny dla nas stopień ochrony przed słońcem. Wspaniale sprawdzą się między innymi rolety dzień noc ze sklepu internetowego Rolety.eu. Dostępne w rozmaitych wersjach kolorystycznych, podkreślą charakter mieszkania, niezależnie od stylu, w jakim jest utrzymane.

            Oczywiście pierwszorzędną sprawą jest precyzyjne określenie docelowych wymiarów rolety, gdyż bez tego elementu nie ma mowy o estetyce. Poszczególne parametry, jak rozmiar, czy kolor, wpływają bowiem znacząco na efekt finalny. Nie bez różnicy jest w tym przypadku wielkość pomieszczenia, gdyż konkretne barwy potrafią je skutecznie powiększyć lub dodać nieco przytulności. Stąd, liczy się nawet sam odcień- ciepły, zimny, albo neutralny. Ten ostatni jest najbardziej uniwersalny i występuje w szarości oraz bieli.

Wady rolet dzień noc

Choć niewątpliwie rolety dzień noc robią ostatnimi czasy zawrotną karierę, one także posiadają pewne wady. Nie mamy na przykład możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, jako że dość spora przestrzeń, która powstaje pomiędzy dwoma płaszczyznami materiału, powoduje, iż światło dostaje się do środka. Jest to więc potencjalnym problemem między innymi w sypialni. Dodatkowo, rolety dzień noc nie wszystkim przypadną do gustu, ponieważ są o wiele bardziej nowoczesne niż rolety klasyczne, czy rzymskie. Warto jednak zaznaczyć, że ilość pozytywów, zdecydowanie przeważa.

Bezinwazyjny i łatwy montaż

                Mocną stroną rolet dzień noc jest z pewnością ich łatwy montaż. Wiszący sznurek do regulacji pasków i trwały mechanizm, czynią instalację szybką i bezinwazyjną, a klient może z powodzeniem zamontować roletę samodzielnie. Wymiary natomiast, można dopasować według danych potrzeb, zamawiając, chociażby rolety dzień noc w niestandardowej szerokości.

            Rolety dzień noc, producenta Rolety.eu to więc wysokiej klasy, ekskluzywny, spersonalizowany produkt, w konkurencyjnej cenie, tworzony na podstawie doświadczenia i pasji.

Related Posts

Leave a Comment