Remont mieszkania? Sprawdź, dlaczego warto wymienić stare oświetlenie na oprawy LED

by Kamil
0 comment

Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję w każdym projekcie architektonicznym, dlatego zawodowi designerzy przykładają dużą wagę do wyboru odpowiednich źródeł światła. Nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestie estetyczne, ale także funkcjonalne. Oświetlenie powinno z jednej strony umożliwić nam komfortowe i bezpieczne korzystanie z pomieszczeń, a z drugiej podkreślać walory wystroju, poszczególnych elementów wyposażenia, dekoracji itd. Remontując mieszkanie warto więc poświęcić trochę czasu na dobranie odpowiednich źródeł światła. Nasz typ to oprawy LED. Poznaj ich najważniejsze zalety.

Energooszczędność

Nie jest żadną tajemnicą, że oświetlenie LED jest znacznie mniej energochłonne niż tradycyjne. Każdy o tym słyszał, ale nie wszyscy wiedzą, jakie ma to przełożenie na konkretne liczby. Już tłumaczymy. Diody stosowane w oprawach LED zużywają średnio o 80% mniej prądu w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami.  

Jeśli więc obecnie używamy w domu żarówek starego typu, a zużycie prądu na samo oświetlenie wynosi np. 300 kWh miesięcznie, to można łatwo policzyć, o jak dużej skali oszczędności mówimy w razie zastosowania nowoczesnych żarówek LED.

To powinno przemówić do wyobraźni, zwłaszcza w kontekście czekających nas podwyżek cen prądu.

Trwałość

Czy warto inwestować w oświetlenie LED? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, mając świadomość, że ta technologia rzeczywiście gwarantuje duże oszczędności, natomiast wciąż zakup żarówek LED jest nieco droższy w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła.

Wątpliwości rozwieją kolejne obliczenia. Markowe diody LED mogą zapewnić między 10 000 a 35 000 godzin ciągłego świecenia. Tradycyjne żarówki są o wiele mniej trwałe. Dlatego zakup opraw LED można traktować w kategorii inwestycji, która będzie na siebie „pracować” przez wiele lat – w standardowych warunkach domowych minimum dekadę.

Nie bez znaczenia jest również to, że oprawy LED są o wiele przyjaźniejsze środowisku naturalnemu. Wybierając elementy wyposażenia domu czy mieszkania powinniśmy zwracać uwagę na to, czy jest to wybór proekologiczny. Za taki bez wątpienia może uchodzić zakup oświetlenia LED, które jest bardziej energooszczędne i działa dłużej, co pozwala minimalizować ilość zużywanego prądu.

Oprawy LED można dopasować do dowolnego wystroju

Ważną zaletą oświetlenia LED jest to, że nie ma żadnego problemu z tym, aby zastosować je we wszystkich pomieszczeniach, niezależnie od obranego kierunku w designie. Oprawy LED sprawdzą się więc m.in. we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych, rustykalnych, glamour czy loftowych itd.

Dostępne na rynku oprawy LED występują w najróżniejszych wariantach, zarówno jeśli chodzi o kształt oprawy, jak i kolorystykę. Z jednej strony mamy standardowe oczka, które będą pasować do każdego wnętrza, z drugiej bardzo efektowne oprawy natynkowe, które fantastycznie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych zgodnie z zasadami wielkomiejskiego designu. Fanom klasyki mogą natomiast przypaść do gustu plafoniery (bardzo dobrze pasujące również do pomieszczeń biurowych) czy reflektorki.

Nie zapominajmy również, że oświetlenie LED jest dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i temperatury barwowej, co pozwala dopasować je do charakteru i przeznaczenia pomieszczenia czy po prostu do efektu dekoracyjnego, jaki chcemy uzyskać.

Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu

Oprawy LED to na tyle szeroka kategoria produktów, że można w niej znaleźć odpowiednie oświetlenie do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu, domu czy w biurze. Oto kilka inspiracji:

  • Oczka LED – bardzo dobry wybór na przykład do sypialni czy pokoju dziecka.
  • Plafoniery LED – będą świetnym rozwiązaniem do oświetlenia klatki schodowej, przestrzeni pod schodami, spiżarni, pomieszczenia gospodarczego czy garażu.
  • Oprawy natynkowe – idealnie sprawdzające się w salonie, stanowiące nie tylko źródło światła, ale też efektowne elementy dekoracyjne.
  • Reflektorki – śmiało można je zastosować, jako oświetlenie główne w kuchni czy dodatkowe w łazience.

Gdzie kupisz oprawy LED?

Duża popularność oświetlenia LED sprawia, że na rynku znajdziemy wiele opraw wykorzystujących tę technologię – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Czym się zatem kierować? Podstawą jest oczywiście prawidłowe dobranie opraw do stylu pomieszczenia.

Ważną kwestią jest również to, aby postawić na dobrą jakość produktu. Wybierając markowe oprawy, wykonane z wysokiej jakości materiałów, możesz zagwarantować sobie ich wieloletnie użytkowanie i bezawaryjność, czyli to, czego oczekujemy po technologii LED.

Oprawy LED, zarówno te bardziej klasyczne, jak i designerskie, znajdziesz w ofercie polskiej firmy Kanlux. Możesz się z nią zapoznać na stronie internetowej https://www.kanlux.com/pl/produkty/15610/oprawy-sufitowe

Related Posts

Leave a Comment