Podnośnik dla osoby niepełnosprawnej – sposób na likwidację barier w ciasnym bloku

by Kamil
0 comment

Mieszkasz w budynku, w którym brakuje miejsca na założenie windy schodowej? A może Twoja spółdzielnia nie zgadza się na montaż dźwigu w bloku, tłumacząc się przepisami przeciwpożarowymi? Aby rozwiązać ten problem, wybierz podnośnik pionowy montowany na zewnątrz budynku. Dowiedz się więcej o tej funkcjonalnej windzie dla niepełnosprawnych!

Jaką barierę architektoniczną zlikwiduje podnośnik pionowy?

Windy pionowe są to dźwigi, które poruszają się wyłącznie na linii góra-dół. Dzięki podnośnikom dla niepełnosprawnych przeznaczonym do użytku zewnętrznego możemy trwale niwelować różnice między poziomami w postaci schodów lub podestów. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. wysokością podnoszenia, która wynosi maks.:

–  83 cm (LiftBoy),

299,9 cm (Kali B),

450 cm (Kali A).

Zobacz, jak działa podnośnik pionowy dla osób niepełnosprawnych Kali B!

Kali B czy LiftBoy – który podnośnik pionowy wybrać?

W blokach, w których brak miejsca nie pozwala na założenie windy wewnętrznej, często montujemy podnośniki Kali B lub LiftBoy. Każdy z nich umożliwia wygodne transportowanie między poziomami osoby na wózku inwalidzkim razem z opiekunem.

Ze względu na niewielką wysokość unoszenia mały podnośnik LiftBoy zakładamy zwykle przy podeście obok stopni prowadzących do drzwi wejściowych w bloku. Znacznie większe możliwości stwarza winda pionowa Kali B, którą możemy zainstalować obok balkonu lub przy oknie osoby niepełnosprawnej.

Podnośnik dla niepełnosprawnych Kali B zawiezie Cię prosto do mieszkania

Montaż windy o wysokości podnoszenia sięgającej niemal 3 m obok zewnętrznej ściany bloku to bardzo wygodne rozwiązanie. Jego wybór pozwoli Ci uniknąć problemów związanych z koniecznością dopełnienia przepisów przeciwpożarowych, które dotyczą schodów. Dzięki korzystaniu z nowoczesnej windy dla osób niepełnosprawnych możesz też ominąć ogólnodostępną klatkę schodową i szybciej dostać się do mieszkania.W jaki sposób? To proste! Wystarczy, że wjedziesz wózkiem inwalidzkim na platformę podnośnika Kali B, naciśniesz przycisk i po chwili wyjedziesz z windy prosto na swój balkon.

Zewnętrzna winda Kali B w bloku bez balkonu

A co, jeśli nie masz do dyspozycji balkonu ani tarasu, a zbyt wąskie schody wewnątrz budynku uniemożliwiają założenie windy schodowej? W takiej sytuacji warto rozważyć założenie zewnętrznej wersji podnośnika pionowego z pełnymi drzwiami. Do jego zamontowania konieczne będzie przerobienie okna w Twoim pokoju na otwór pod drzwi. Dzięki temu zyskasz szansę na samodzielne wychodzenie z domu i wygodne przemieszczanie się między poziomami z pominięciem części wspólnych budynku.

Co jeszcze warto wiedzieć o podnośniku Kali B?

Urządzenie spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i zapewnia pasażerowi komfort, m.in. dzięki funkcjom łagodnego startu i zatrzymywania się. Jego obsługa jest intuicyjna, jak w przypadku każdej windy dla osób niepełnosprawnych. Podnośnik pionowy Kali B trwale usuwa bariery architektoniczne, dlatego możesz pozyskać na jego zakup dofinansowanie ze środków PFRON. Otrzymana dotacja pozwoli Ci obniżyć koszty zakupu i montażu windy nawet o 95%.   

Skontaktuj się z nami, jeśli chciałbyś zadać pytanie związane z windą pionową Kali B lub bezpłatnie otrzymać wycenę jej wycenę.

Zadzwoń do nas: +48 606 686 002,

+48 692 44 94 74 +48 698 132 056

lub napisz na adres: info@windy-schodowe.pl.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Related Posts

Leave a Comment