Plakaty na płótnie – pomysł na ciekawą aranżację wnętrza

by Kamil
0 comment

Sukces każdej aranżacji tkwi w detalu. To właśnie ciekawe, niebanalne dodatki sprawiają, że wnętrze posiada duszę i własny rytm, który każdego porywa. Nie jest jednak łatwo znaleźć coś idealnego. Mimo to warto szukać, szczególnie wśród dekoracji na ścianę. Tutaj bowiem prawdziwą skarbnicą dobrego stylu są kolekcje plakatów do salonu, wśród których bez wątpienia każdy znajdzie swoją perełkę!

Plakaty czy obrazy – co wybrać do salonu?

Każde rozwiązanie jest dobre! Obrazy jednak kojarzą się z dziełami sztuki, wymagają ram, mają – można powiedzieć – nieco cięższy i poważniejszy wydźwięk niż plakat. Wiele grafik wydaje się nieodpowiednie – zbyt lekkie i nowoczesne – by przedstawiać je w formie obrazu, ale są i takie, które aż proszą się, by nadać im odpowiednią formę. Trzeba jednak przyznać, że znacznie większą popularnością cieszą się plakaty do salonu, będące bardziej uniwersalne i ponadczasowe. Są proste i nowoczesne, łatwo dostępne i przede wszystkim w atrakcyjnych cenach. Plakaty najczęściej oprawia się w proste ramy lub też antyramy. Można z nich tworzyć ciekawe galerie lub wieszać pojedynczo. Dostępne są również plakaty na płótnie, bardziej wytrzymałe niż w formie papierowej i wyglądające nieco bardziej elegancko, które również można oprawić w ramę, co ułatwi ich zawieszenie.

Najlepsze plakaty do salonu

Prawdziwym hitem są plakaty przedstawiające rysunki techniczne, które świetnie sprawdzą się w salonie w loftowym stylu. Dużą popularnością cieszą się również wizerunki zwierząt – jeleni i wilków – a także górskie i leśne krajobrazy. Tak naprawdę plakaty do salonu mogą przedstawiać dosłownie wszystko, w tym także reprodukcje słynnych obrazów. Całkiem ciekawie prezentują się także plakaty do salonu przedstawiające abstrakcje, wzory geometryczne, a także monochromatyczne. Wiele drukarni umożliwia stworzenie własnej grafiki i przeniesienie jej na papier lub plakat na płótnie, co daje możliwość nabycia unikatowej, wyjątkowo oryginalnej dekoracji. W ten sposób można mieć plakat np. z rodzinnym zdjęciem, co będzie ciekawą alternatywą dla klasycznych fotografii.

Plakaty do salonu, jeśli są odpowiednio dobrane pod względem motywy, stylu i kolorystyki, to doskonałe dekoracje, które będą budziły wyłącznie pozytywne odczucia. Dzięki nim można doskonale zagospodarować kłopotliwe ściany, a także uniknąć stawiania dekoracji na meblach – będą bowiem wystarczającą ozdobą, a przy tym bardzo praktyczną.

Related Posts

Leave a Comment