Okna. Może aluminiowe?

by Kamil
0 comment

Moskitiery, okna aluminiowe czy drewniane? Na rynku jest tyle rodzajów okien, że trudno wybrać coś dla siebie. Różnego rodzaju technologie kuszą możliwościami. Umożliwiają wyjątkową izolacje akustyczną, termiczną. Otwierają się w taki sposób, aby zaoszczędzić jak najwięcej powierzchni. A do tego są wyjątkowo ekonomiczne i efektowne.

Marka Fintetic – jakość i doświadczenie

Fintetnic to producent i dystrybutor okien aluminiowych, drewnianych i PCV z Łodzi. Oferujący również moskitiery, przesuwane, plisowane, parapety, drzwi, rolety. Firma działa na rynku już 10 lat, ale dysponuje technologią na miarę roku 2021. Stawia na funkcjonalność, trwałość, ekonomiczność i estetykę. Wysoką jakość łączy z przystępną ceną. Pracownicy do każdego klienta podchodzą indywidualnie. Dbają o terminy realizacji i odpowiednie przygotowanie towaru. Są fachowi i mili. A najlepszą rekomendacją marki są usatysfakcjonowani klienci.

Innowacyjne okna drewniane

W ofercie okien drewnianych jest między innymi technologia Casement – z jej zastosowaniem okno działa na zasadzie klasycznego okna angielskiego, otwierając się na zewnątrz. Oszczędza to przestrzeń w środku domu. Okna drewniane wyposażone są również w inną technologię – Unitas. System ten jest charakterystyczny dla okien obrotowych wykorzystywanych w celu szybkiego wywietrzenia mieszkania. Dzięki tej technologii szybkim ruchem uchylisz okno o 180 stopni.

A może okna aluminiowe?

Okna PCV cechują się dźwiękochłonnością i termoizolacją. Są odporne na trudne warunki atmosferyczne. Z kolei okna aluminiowe są wyjątkowo lekkie, bardzo szczelne, odporne i uniwersalne – w różnych kształtach i rozmiarach. Są również łatwe w montażu. Łatwo je eksploatować. Są eleganckie, efektowne i dlatego wykorzystuje się je do wielkoformatowych przeszkleń – na przykład znajdują zastosowanie na tarasach.

Technologie firmy Fintetic

Inny nowoczesny system to technologia Streamline 76 charakterystyczna dla okien PCVm kumulująca bezpieczeństwo i wysoką izolację akustyczną oraz termiczną, Cechą tego systemu jest też to, że okucia okna działają tutaj w tzw. suchej komorze, dzięki czemu okno jest bardzo trwałe. Okna PCV wykorzystują technologię Plastimet Click-On – nowoczesny, autorski moduł uszczelniania środkowego wpływający na lepszą izolację akustyczną i obniżający wskaźnik przenikalności ciepła. Również zaawansowane technologicznie są drzwi, na przykład przeszklone drzwi zewnętrzne KMT z technologią tłoczenia, w której szyba zamontowana jest na płaszczu skrzydła i płaszczyzna szyby równa się płaszczyźnie skrzydła. Ciekawa są też technologie stosowane w oknach aluminiowych – zapewniające izolację termiczną i współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,8 [W/m2K] – dzięki zaawansowanym przekładkom termicznym z włóknami szklanymi a także przestrzeniami wypełnionymi aerożelem. Z kolei typowy dla okien aluminiowych system Superial umożliwia niską przepuszczalność fal dźwiękowych i niską przenikalność ciepła dzięki zastosowaniu komorowej centralnej uszczelki i innych uszczelek szklących. Ciekawa jest też technologia Anti-Smog (specjalna siatka przeciw smogowi) stosowana w moskitierach.

Related Posts

Leave a Comment