Odporność na warunki atmosferyczne – materiały i wykończenia drzwi zewnętrznych

by Kamil
0 comment

Artykuł powstał przy współpracy z https://omegapartner.pl/zadaszenia-tarasow-daszki/

Wejście do czterech kątów to kluczowa kwestia. To w końcu drzwi oddzielają nas od świata zewnętrznego, chroniąc przed niepowołanymi gośćmi, warunkami atmosferycznymi czy utratą ciepła. Jak wybierać drzwi zewnętrzne, by cieszyć się nimi długo?

Postaw na trwałość

Jedno jest pewne – drzwi drewniane zewnętrzne to nie jest coś, na czym warto oszczędzać. W ich wyborze chodzi o bezpieczeństwo, więc konkretny model powinien być naprawdę niezawodny. Nie zawsze jednak warto przepłacać, dlatego podpowiemy Ci, jakie rozwiązania wybrać, by zapewnić sobie najlepszy rezultat.

Świetnym wyborem do każdego domu będą drzwi drewniane. Drewno to bardzo trwały materiał, który po odpowiedniej impregnacji i zabezpieczeniu jest całkowicie niezawodny, oczywiście pod warunkiem, że producent drzwi drewnianych, na którego postawisz, będzie doświadczony i zaufany.

Drzwi zewnętrzne wykonane z drewna są aktualnie tak intensywnie wzmacniane, że wybierając je, nie musisz obawiać się włamania czy problemów z utratą jakości pod wpływem warunków atmosferycznych. Posiadają wszelkie niezbędne zabezpieczenia antywłamaniowe. W ofercie producenta Drzwi CAL możesz na przykład liczyć na klasę antywłamaniowości RC2 w standardzie. Dzięki temu możesz bez obaw jechać na wymarzony urlop.

Drzwi odporne na warunki atmosferyczne

Drzwi CAL to producent drzwi drewnianych, któremu możesz zaufać. Proponowane drzwi zewnętrzne powstają z najwyższej klasy drewna dębowego i sosnowego, które spełniają wszystkie normy domów energooszczędnych i pasywnych. To oznacza, że żadne opady nie są w stanie im zagrozić. Oferowane przez CAL modele to jedne z najcieplejszych propozycji na rynku, co dodatkowo przemawia na ich korzyść: zapewnią Ci ciszę, spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Wykończenie ma znaczenie

Samo skrzydło to oczywiście niejedyny element drzwi. Wykonywane przez Drzwi CAL modele posiadają także sprawdzone elementy wykończenia takie jak zaawansowany, podwójny lub potrójny obwiedniowy system uszczelek, który podnosi ich termoizolacyjność.

Do tego dochodzą wszystkie wzmocnienia antywłamaniowe: wręg francuski (antywyważeniowy), trzypunkowe zamki oraz antywłamaniowy zestaw szybowy. Ponadto, w zależności od kolekcji, możesz liczyć na Termiczną Osłonę Podproża, naświetla antywłamaniowe, antaby, automatyczne zamki czy modele zlicowane z ościeżnicą i ukrytymi zawiasami. W najbardziej zaawansowanym wariancie otrzymasz nawet standard antywłamaniowy w klasie RC3. Takie modele są wzmacniane dwoma płaszczami blachy stalowej, mają ościeżnice zabezpieczone aluminium, a także cztery zawiasy o podwyższonej wytrzymałości, dwie wkładki antywłamaniowe klasy C oraz pięciopunktowy zamek. To naprawdę imponujące i bardzo bezpieczne rozwiązanie.

Do wszystkich wymienionych wyżej kwestii doliczyć należy to, że drzwi są pasywne i energooszczędne, co oznacza, że mają naprawdę wysoki poziom szczelności. Dzięki nim na pewno wydasz na rachunki za ogrzewanie znacznie mniej. Co ważne, niski współczynnik przenikania ciepła, którym chwali się producent, jest poparty międzynarodowym certyfikatem.

Jedno jest więc pewne: wybierając drzwi drewniane zewnętrzne od Drzwi CAL, możesz spać spokojnie. Zdecydowanie jest to rozwiązanie na lata, które ma już wielu zadowolonych użytkowników.

Related Posts

Leave a Comment