Najmodniejsze motywy fototapet

by Kamil
0 comment

Kiedyś fototapety kojarzono wyłącznie z widokiem plaży, palm i zachodzącego słońca. Zdobiły biura podróży, sklepy czy sale na przyjęcia okolicznościowe, ale kto by pomyślał, by mieć taką dekorację w domu… Obecnie jednak fototapety biją rekordy popularności, a wszystko za sprawą bogactwa motywów i kolorów, które jest wręcz zachwycające. Odpowiednio dobrana fototapeta może być prawdziwą perełką w aranżacji wnętrza. A jakie wzory są najciekawsze?

Ciekawe fototapety przestrzenne

Nowy Jork? Paryż? Most wśród mgieł?Fototapetyprzedstawiające miejsce, w odpowiedniej perspektywie są jednymi z najchętniej wykorzystywanych motywów. Cechuje je nie tylko wyjątkowa ozdobność i fakt, że umożliwiają wprowadzenie do wnętrza odrobiny innego świata, ale także bardzo ciekawa funkcja. Fototapety przedstawiające drogi, mosty czy tunele idealnie sprawdzą się do optycznego powiększania wnętrz. Można je wykorzystać jako dekory do wnęk czy nawet na drzwi, a wówczas mały pokój od razu wyda się nieco większy. Takie zabiegi są niezwykle popularne, a przy tym fototapetywyglądają po prostu bardzo oryginalnie.

Jeśli chodzi o inne fototapety przestrzenne, dużym zainteresowaniem cieszą się również abstrakcje, dające efekt trójwymiarowości. Potrafią stworzyć wyjątkowe wrażenie optyczne, na tyle realistyczne, że trzeba dotknąć ściany, b y się przekonać, że to „tylko” fototapeta, a nie architektoniczna konstrukcja.

Fototapety z motywem lasu

Oglądając nowoczesne aranżacje, z łatwością można trafić na sypialnie, w których ścianę za łóżkiem zdobią fototapety z lasem spowitym mgłą. To jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych motywów – romantyczny, nieco mistyczny, elegancki, a przy tym zbliżający do natury, słowem – łączący wszystko, czego obecnie oczekuje się od stylowej, atrakcyjnej aranżacji.

Nie mniej popularne są makro ujęcia kwiatów. Ogromne frezje czy róże, w lekkich, pastelowych kolorach, również są bardzo chętnie wybierane zarówno do sypialni, jak i nawet pokoików dziecięcych czy młodzieżowych. Trudno się dziwić, są eleganckie i romantyczne, a przy tym po prostu zwracają na siebie uwagę niebanalnością motywów. To zdecydowanie nie to samo, co „tapety w kwiaty”, które nie każdemu dobrze się kojarzą.

Odpowiednio dobrana fototapeta to doskonała dekoracja zarówno do wnętrza minimalistycznego, jak i w stylu vintage czy boho. Ogromny wybór sprawia, ze każdy może znaleźć coś odpowiedniego, by nadać nowego charakteru swojemu wnętrzu i udekorować je w oryginalny sposób.

Related Posts

Leave a Comment