Strona główna » Na drewno czy gazowy, który kominek wybrać?

Na drewno czy gazowy, który kominek wybrać?

by Kamil
0 comments

Wraz z wprowadzeniem ograniczeń dotyczących palenia drewnem, coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się kominki gazowe. Dzięki postępowi technicznemu, teraz możliwe jest uzyskanie w kominku gazowym płomieni o wyglądnie nie różniącym się od płomieni w tradycyjnym kominku na drewno. W rzeczywistości, kominek gazowy wydaje się być lepszym wyborem niż tradycyjny kominek na drewno pod wieloma względami.

Oprócz subiektywnej oceny jakości wizji płomieni, kominki gazowe są zdecydowanie bardziej praktyczne w użytkowaniu niż kominki na drewno. Posiadając kominek gazowy nie musimy martwić się o składowanie i suszenie drewna, dbać o czystość wokół kominka, dokładać do niego drewna ani wykonywać żadnej innej męczącej czynności koniecznej przy paleniu w tradycyjnym kominku na drewno. Obsługa kominka gazowego odbywa się za pomocą pilota, co umożliwia włączanie i wyłączanie kominka w dowolnym momencie oraz regulowanie wielkości płomienia, co przekłada się na pełną kontrolę nad ilością ciepła, które generuje kominek. Mamy też możliwość sterowania pracą kominka gazowego za pomocą smartfona.

TL83F yellow room.jpg

Czystość spalania

Poza wygodą użytkowania kominki gazowe są bardziej przyjazne dla środowiska niż ich odpowiedniki na drewno. Ograniczenia w paleniu drewnem różnią się w zależności od regionu, natomiast przepisy dotyczące użytkowania kominków gazowych pozwalają na ich stosowanie na terenie całego kraju bez ograniczeń. Gaz jest czystym paliwem, co oznacza, że posiadaczom kominków gazowych nie grozi całkowity lub okresowy zakaz palenia w przyszłości. Czystość spalania gazu ma również ogromną zaletę – powoduje, że szyba w kominku gazowym nie brudzi się tak jak w tradycyjnych kominkach na drewno. Oczywiście na rynku są dostępne wkłady kominkowe na drewno z dopracowanymi systemami dopalania spalin, które zmniejszają brudzenie się szyby, ale żaden nie rozwiązuje tego problemu całkowicie jak kominek gazowy. Czysta szyba w takim kominku przekłada się na lepszą jakość wizji ognia. Patrzenie przez zadymioną szybę nie zwiększa walorów estetycznych paleniska. W dobrych jakościowo kominkach gazowych mamy gwarancję czystej szyby, która przez cały czas zapewnia nam nieskazitelną wizję ognia.

Polecamy -  Jakie są zalety klimatyzatora ściennego? Klimatyzacja Warszawa

TL83RD_Detail_Front side_high.jpg

Szeroki wybór

Kominki gazowe oraz te na drewno występują w wielu różnych rodzajach przeszkleń, takich jak klasyczne przeszklenia frontowe, narożne z dwoma szybami, panoramiczne z trzema szybami, wyspowe (room divider) z trzema szybami oraz tunelowe (vis-a-vis) z dwoma szybami. Jednakże zakres rozmiarów, który oferują kominki gazowe jest dużo większy. Można je znaleźć o szerokości szyby paleniska od 40 cm do 240 cm oraz w wysokości szyby od 30 cm do nawet 160 cm, co nie jest możliwe w przypadku kominków na drewno. W przypadku nowoczesnych wnętrz, zamiast imitacje polan drzewnych można zastosować kamienie lub grys bazaltowy.

Zrzut ekranu 2023-04-28 154234.jpg

Bezpieczeństwo

Kominki gazowe są bardziej bezpieczne w użytkowaniu niż kominki na drewno, dzięki automatycznej kontroli procesu spalania. W przypadku wykrycia jakiejkolwiek nieprawidłowości w procesie spalania, dopływ gazu jest natychmiast wyłączany. Ponadto, dzięki hermetycznemu palenisku, mamy pewność, że spaliny nie przedostaną się do pomieszczenia. Dużym plusem jest również możliwość momentalnego zmniejszenia ognia w kominku gazowym w przeciągu kilku sekund oraz momentalnego zgaszenia paleniska nawet w 1 sekundę co daje nam spokój kiedy wychodzimy z domu oraz wieczorem kiedy kładziemy się spać. Sprawdź ofertę u doświadczonych ekspertów od kominków gazowych.

Szeroki wybór kominków w Warszawie znajdą Państwo w firmie Omikron Kominki znajdującej się w Centrum Budowlanym Bartycka.

You may also like

Leave a Comment

O mnie

Stale śledzę nowe trendy oraz innowacje w branży budowlanej, co pozwala mi dostarczać praktyczne wskazówki i inspiracje na temat aranżacji wnętrz. Moim celem jest wspieranie klientów w realizacji ich wizji wymarzonego domu, a także dzielenie się wiedzą, która ułatwia podejmowanie świadomych decyzji remontowych. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których dzielę się sprawdzonymi poradami i pomysłami na każde wyzwanie związane z remontem.