Modne Kolory w Aranżacji Wnętrz 2021 – wybierz najciekawszy kolory wnętrz już dziś!

by Kamil
0 comment

Kolory to podstawa aranżacji wnętrz. Zobacz jakie kolory królują w tym roku.

Najbliższe otoczenie to dla każdego z nas bardzo ważna kwestia. Choć niektórzy bardzo rzadko bywają w domu i traktują je wyłącznie jako bazę wypadową na kolejne wojaże, tak dla większości to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Nie powinno więc nikogo dziwić, że modne wnętrza charakteryzują się przede wszystkim odpowiednimi trendami kolorystycznymi.

Trendy wnętrzarskie bardzo często dotyczą nie tylko samych mebli czy dodatków, ale też ścian, ich kolorystyce czy też fakturze. Choć bardzo często dostrzec możemy powracające trendy wnętrz i odświeżone pomysły, tak paleta kolorów na ścianach nieco odbiega od tych, jakie pojawiały się w XX wieku i są o wiele bardziej zróżnicowane. Czego więc należy się spodziewać stosując modne kolory ścian?

Klasyka jest dobra, lecz nie zawsze

Bardzo często zastanawiamy się jaki zastosować kolor ścian w mieszkaniu świeżo oddanym przez dewelopera czy też dopiero co odremontowanym. Co ciekawe, klasyczna biel nieczęsto jest najlepszym pomysłem, szczególnie kiedy ma to być jak najbardziej neutralny wystrój, w którym będziemy mogli wybrać jeden z wielu trendów meblowych. Najmodniejsze kolory mebli, dywanów czy akcesoriów nie będą w żadnym razie gryźć się z bielą na ścianach.

Niestety, rozwiązanie to bardzo często utożsamiane jest z bardzo bezpiecznym i, można by rzec, lakonicznym podejściem do tematu. Taka propozycja z pewnością nie sprawdzi się w aranżacjach odważnych i wymagających zaangażowania wszystkich elementów dekoracyjnych, w tym oczywiście kolorów ścian. Dlatego paleta kolorów bezpiecznych w postaci bieli, szarości czy beżu powinna być czasami odstawiona na rzecz czegoś innego i w tym pomogą nam modne kolory ścian 2021 roku. 

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na tak zwany brave ground

Dla wielu stylistów jednym z najlepszych wyborów na obecny rok jest zwrócenie uwagę na to co ma do zaoferowania paleta kolorów ziemi. Są to z pewnością bardzo modne kolory, które oczywiście mają za zadanie imitować kolory ziemi. Taka propozycja ma kilka zalet i nacechowana jest przede wszystkim naturalnością. A to coś, czego w dobie częstego siedzenia w domu, izolacji i pracy czy nauki zdalnej brakuje nam i to z pewnością. 

Barwa ta jest ciepła, a więc pozytywnie wpływa na spokój i oferuje dozę stabilizacji. Ponadto, jest to świetne rozwiązanie, kiedy pragniemy zadbać o dane miejsca i sprawić, aby było bardziej przytulne. Pomieszczenia, w których zastosowano moc ziemi, będą z pewnością wpisywać się w trendy na 2021 rok – o ile odpowiednio połączymy tę kolorystykę z prawidłowym wykończeniem wnętrz. 

Oprócz kolorów ziemi, sprawdźmy też zieleń i odcienie śliwki

Choć wydawać by się mogło, że mocne barwy nie będą w żaden sposób pasować do najnowocześniejszych aranżacji, tak odcienie zieleni – szczególnie tej wpadającej w błękit z dodatkiem szarości – jak najbardziej mogą sprawdzić się czy to w sypialni czy to w innym wnętrzu. Ściany te będą idealnie nadawać się z uwagi na swoją spokojną charakterystykę, a uniwersalność takiego rozwiązania pozwala na wnętrze z nieco bardziej zróżnicowanymi meblami. 

Co ciekawe, połączenie błękitu, zieleni i szarości jest na tyle wszechstronne, że z łatwością możemy łączyć tę propozycję z wieloma innymi barwami – w tym z drewnem, granatem, czy też ze złotem. Biel czy czerń to oczywiście standard, o którym wspominać nie trzeba i który idealnie nada się jako dodatki do prawie każdej aranżacji.

Artykuł napisany dzięki Perfect  Space – Warszawskiej Agencji Aranżacji i Architektury Wnętrz.

Related Posts

Leave a Comment