Modne kolekcje grzejników

by Kamil
0 comment

Współczesne grzejniki wpisują się w ogólny trend multi-funkcjonalności. Pragniemy przedmiotów codziennego użytku, które spełniają wiele funkcji. Oszczędzając nasz czas. Bo czas jest dzisiaj wartością priorytetową. Chcemy znajdować czas nie tylko na pracę, ale i na rozwój osobisty, hobby, przyjemności. Na przykład chcemy wyjść z dzieckiem na spacer a jednocześnie uprawiać jogging – rozwiązaniem są specjalne wózki z opcją uprawiania joggingu. Chcemy mieć w domu wspaniały ogród a jednocześnie nie musieć się przejmować jego nawadnianiem i nawożeniem – rozwiązaniem jest syntetyczna trawa z rolki. Pragniemy wreszcie mieć dobrze ogrzane mieszczanie, a jednocześnie wspaniale udekorowane, zaaranżowane. I tutaj rozwiązaniem są nowoczesne kaloryfery – grzejniki łazienkowe, grzejniki dekoracyjne, loftowe…

Różne kolekcje grzejników – szklane, chromowane, grafitowe…

Kolekcje grzejników dekoracyjnych czy grzejników łazienkowych możemy posegregować na przykład według koloru. Są grzejniki białe, takie jak grzejniki łazienkowe Brem Herg. Ów nowoczesny kaloryfer przypomina drabinkę i wspaniale komponuje się na tle zarówno barwnym jak i szarym. Są też kolekcje czarnych grzejników, grafitowych, chromowanych, szarych czy złotych. Szczególnie interesująca jest kolekcja grzejników szklanych – pełniących z jednej strony funkcję lustra, ozdabiających mieszkanie, a także funkcjonalnych, bo grzejących pomieszczenie i zapobiegających utracie ciepła. Jeśli ktoś jednak woli inny materiał to może wybrać kolekcję grzejników ze stali nierdzewnej – grzejnik Bohemia Złoto Polerowane lub intrygujący nowoczesny kaloryfer Babyla Inox Polerowany. Można też wybrać pomiędzy kolekcją o małej i wysokiej mocy, a także pomiędzy kolekcją grzejników bocznych, płytowych i poziomych.

Skąd projektanci czerpią inspirację? – grzejniki loftowe

Patrząc na współczesne grzejniki dekoracyjne można odnieść wrażenie, że są one bardzo stylowe i niezwykle estetyczne. Mają wiele wspólnego ze sztuką. Często pełnią także funkcję rzeźb. Rzeźb, które inspirują. Które chcą przekazać estetyczne wizje artystyczne. Grzejniki nawiązują na przykład do stylu loftowego – grzejniki loftowe (grzejnik Terma Technologie Ribbon). Ten styl wspaniale odnalazł się we współczesnej architekturze wnętrza, a dotyczy pomieszczeń przerobionych ze starych fabryk, magazynów. Pomieszczeń otwartych, przestrzennych, minimalistycznych. Z widocznymi elementami konstrukcyjnymi, cegłą, drewnem, betonem. Grzejniki loftowe świetnie komponują się z odkrytymi przewodami czy rurami.

Trend secesyjny, czyli fantazyjna asymetria

A oto inna inspiracja. Wielu nam znana secesja. Wyodrębniła się na przełomie XIX i XX wieku. Cechuje się płynnymi, falistymi liniami, bogatą ornamentacją, swobodnymi kompozycjami, asymetrią, płaszczyznowością, subtelną kolorystyką oraz linearyzmem. Odnajdziemy ją w grzejnikach takich jak Radox Lotus. Z kolei inny grzejnik Radox Nova Szklana Lustro nawiązuje w swojej transparentnej formie do konstruktywizmu.

Related Posts

Leave a Comment