Meble skrzyniowe – jakie są ich zalety?

by Kamil
0 comment

Szukasz nowego mebla. Widziałeś już różne jego rodzaje, style i kolory. Ale pojawia się teraz pytanie – wybrać meble skrzyniowe czy szkieletowe? Które są lepsze? Meble skrzyniowe stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Nie tylko dlatego, że ładnie wyglądają, ale także dlatego, że mają ogromne zalety w stosunku do innych rodzajów mebli.

Czym są meble skrzyniowe?

Meble skrzyniowe, jak sama nazwa wskazuje to meble wykonane na bazie skrzyni. I pierwsze co może przyjść Ci na myśl to łóżka. I tak właśnie jest. Jednak ta nazwa nie odnosi się jedynie do nich. W tej technice mogą być wykonane praktycznie wszystkie meble: szafy, komody, stoły, fotele czy sofy. Dobry producent mebli będzie chętnie korzystał z tego rozwiązania, ponieważ meble te mają niezaprzeczalne zalety, o których opowiemy dalej.

Zalety i wady mebli skrzyniowych

Każdy mebel ma swoje zalety i wady. Tak samo jest z meblami skrzyniowymi, jednakże w ich przypadku zalet jest zdecydowanie więcej! Do niezaprzeczalnych zalet zaliczymy:

  •       Są trwałe i długowieczne

Meble skrzyniowe zbudowane są na podstawie skrzyni, a co za tym idzie mają solidną konstrukcję nośną. Jest to jeden z powodów, dzięki którym są one niebywale trwałe i długowieczne. Dlatego ich zakup będzie bardzo dobrą decyzją.

  •       Pasują do każdego wnętrza

Meble te charakteryzują się przede wszystkim minimalizmem i prostymi bryłami, dzięki temu ich stylistyka świetnie sprawdza się w każdym wnętrzu, nie tylko minimalistycznym, ale także prowansalskim, czy klasycznym.

  •       Są funkcjonalne i pojemne

Meble skrzyniowe posiadają sporą przestrzeń do przechowywania, dzięki temu są doskonałym sposobem na aranżację miejsca, niezależnie czy będziesz chcieć umieścić w nich ubrania, czy zastawę stołową. Tak zaaranżowana przestrzeń pozwoli Ci schować wszystkie przedmioty, które chcesz usunąć z widoku.

Meble skrzyniowe mają też jednak wady, a wśród nich:

  •       Są ciężkie

Meble te mają konstrukcję z litego drewna lub płyty, oznacza to, że mają one większą wagę niż meble szkieletowe. Co znaczy, że będzie dość ciężko je przestawić w przypadku przearanżowania przestrzeni.

  •       Są droższe niż inne meble

Lita konstrukcja wymaga nie tylko zużycia większej ilości materiałów, ale także umiejętności związanych z ich projektowaniem i tworzeniem. Jednak w parze z ceną idzie jakość oraz trwałość. Dzięki temu masz pewność, że jest to inwestycja na lata.

Meble skrzyniowe od producenta

Szukając dobrej jakości mebli skrzyniowych możesz zainteresować się meblami wprost od producenta. Dlaczego? Masz wtedy możliwość nie tylko wyboru mebli z katalogu, ale także ich personalizacji. Co więcej, masz także pewność, że meble te są produkowane z najwyższą starannością. Warto bowiem wiedzieć, że producenci mebli na zamówienie produkują wysokiej jakości meble, które mogą trwać przez wiele lat, ale mają pewne wady. Głównym problemem jest cena, która jest zwykle wyższa niż to, co zapłaciłbyś w sieciowym sklepie. Zyskujesz jednak niepowtarzalny zestaw, który będzie Ci służył przez długie lata. 

Related Posts

Leave a Comment