Maszyny do koszenia trawników

by Kamil
0 comment

Niezależnie od tego czy ktoś lubi wykonywać daną czynność czy też wręcz jej nie trawi, to przystrzyżony perfekcyjnie trawnik potrafi cieszyć oko każdego z nas. Ogród jest zdecydowanym wystrojem domu i z pewnością jego estetyka i dopracowanie jest w stanie zwizualizować charakter jego mieszkańców osobom zewnętrznym.

Na rynku istnieje wiele urządzeń do koszenia trawy lub też jej przycinania. Każdy wedle swoich preferencji oraz specyfikacji ogrodu jest w stanie wybrać coś idealnego dla siebie. Najlepiej, aby rodzaj kosiarki był dopasowany do ogrodu, gdyż w przeciwnym wypadku czynność, która powinna być relaksująca, jest bardzo uciążliwa.  

Podstawowe rodzaje kosiarek 

Wiadomą rzeczą jest, że wybierając się do sklepu po standardową kosiarkę, mamy dylemat pomiędzy jednostką spalinową oraz elektryczną. Ta pierwsza sprawdza się najlepiej na ogrodach średniej wielkości powyżej 1000m2. Jej zaletą jest chociażby to, że nie posiada ona żadnych ograniczników, a biorąc ze sobą kanister z benzyną, możemy zabrać ją na działkę oddaloną daleko od domu. W teorii określa się kosiarki spalinowe jako te cięższe. Po części jest to prawda, gdyż silnik spalinowy rzeczywiście nie waży mało. Na szczęście większość nowoczesnych sprzętów jest zaopatrzona w dodatkowy napęd, dzięki któremu prowadzenie kosiarki opiera się tylko na jej trzymaniu i skręcaniu.  

Odnośnie kosiarek elektrycznych, powinniśmy zainteresować się ich nabyciem, gdy nasze koszenie opiera się tylko na podcinaniu naszego małego, domowego ogródka. Ich zaletą jest dbający o środowisko silnik elektryczny, który nie emituje spalin, a także lekkość oraz brak huku związanego z pracą jednostki.  

Dla osób nielubiących kosić 

Niekiedy zdarza się, że ludzie nie lubią regularnie kosić trawnika lub nie mają na to po prostu czasu. Dla takich osób unikatowym rozwiązaniem będą roboty koszące, które wykonują za nas całą pracę. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Opiera się ona na tzw. przewodzie granicznym, który wyznacza obszar koszenia z uwzględnieniem poszczególnych płotów, bramek i przeszkód w postaci krzewów czy drzewek.  

Co ciekawsze w momencie, w którym akumulator kosiarki prawie się rozładowuje, to robot wraca na swoje miejsce ładowania określane jako stacja akumulatorowa. Obszar koszenia zależny jest od typu kosiarki. W zależności od tego, czy posiadamy mały czy duży ogród, z pewnością znajdziemy robota koszącego, który spełni wymagania naszego ogrodu.  

Strzyżenie ciasnych obszarów 

Decydując się na kosiarkę spalinową, elektryczną czy akumulatorową, musimy liczyć się z faktem, że nie wszędzie niestety zdołamy nią wjechać. Nawet na najprostszym ogrodzie znajdzie się przynajmniej jedno miejsce, do którego zasięgu zwykłej kosiarki nie wystarczy.  

W tym przypadku przydać może się kosa spalinowa, która posiadając ostrze w postaci żyłki, zmieści się praktycznie wszędzie. Ponadto, często kosy te mają wymienne ostrza na np. metalowe, co świetnie sprawdzi się do strzyżenia wysokiej trawy, która porasta gdzieś w naszym ogródku uprawnym.   

Related Posts

Leave a Comment