Listwy przypodłogowe a optyczne powiększanie przestrzeni: Porady dla mniejszych mieszkań.

by Kamil
0 comment

Mniejsze mieszkanie wcale nie musi kojarzyć się ze ściskiem, niewygodą czy przestrzenią, która nas ogranicza. Jeżeli dysponujemy małymi pomieszczeniami, wówczas możemy zastosować najróżniejsze wnętrzarskie tricki, jakie zagwarantują, że będziemy mogli cieszyć się efektem optycznego powiększenia ulubionych czterech kątów. Marzy Ci się przytulna aura niewielkiej sypialni, niedużego salonu, a może poszukujesz koncepcji na to, jak wizualnie powiększyć nieduży salon kosmetyczny albo inny typ niezbyt pokaźnego pod względem metrażu pomieszczenia usługowego? Mamy dla Ciebie garść inspiracji!

Niewielki dodatek, ogromne efekty! 

 

Wcale nie trzeba wydawać fortuny na to, aby nie tylko optycznie powiększyć swoje ukochane gniazdko, ale też nadać mu sznytu wytworności, subtelności i wdzięku. Dyskretne, aczkolwiek tradycyjne, stonowane dodatki w postaci sztukaterii mogą zdziałać cuda. W jaki sposób zagwarantować swojemu wnętrzu odrobinę wrażenia przestronności oraz luzu? Zaaranżuj pokój, kuchnię, łazienkę bądź salon w ekstrawaganckim, nowatorskim stylu bez rezygnacji z klasycznego kunsztu, odchodzenia od aranżacyjnych tradycji, a także sprawdzonych rozwiązań. Listwy przypodłogowe pomogą Ci w realizacji tego zadania. Jak? Odpowiadamy. 

 

Postaw na jasne warianty listew przypodłogowych 

 

Niezależnie od tego, czy w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu królują promienne, czy ciemne barwy, perfekcyjnym rozwiązaniem dla lokum o małym metrażu okaże się zastosowanie jasnych listew przypodłogowych. Dlaczego? Otóż jasne barwy zawsze optycznie zwiększają powierzchnię, zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia ze wzorami poziomymi, a listwy przypodłogowe właśnie takie są. Ponadto zwróćmy uwagę na to, że dodatkowym atutem przy wyborze wspomnianego elementu sztukaterii okaże się fakt, iż sięgniemy po listwy, które nie będą całkowicie gładkie, lecz zdobne dodatkowymi, poziomymi liniami. Poprowadzone wzdłuż listew pasy, naprzemiennie przeplatające się wklęsłe z wyżłobionymi, pozwalają utrzymać nie tylko wysoki styl pomieszczenia, ale też zapewniają wrażenie wizualnego powiększenia danego metrażu.  

 

Bezkompromisowa biel 

 

Uniwersalna, ponadczasowa i unikatowa biel w kwestii optycznego zwiększania obiektów nie ma sobie równych. Mając to na względzie, odważnie wybieraj spośród licznych propozycji niezastąpionych listew przypodłogowych i zestawiaj z nimi pozostałe, najróżniejsze dodatki sztukateryjne. Niech będą nimi: listwy ścienne, sufitowe, finezyjne, barokowe rozety, czy pilastry. Część z nich z powodzeniem możesz połączyć również z ciekawym, nienachalnym oświetleniem, które nada pomieszczeniu klasycznego, pożądanego charakteru.  

 

Jasna strona wnętrza 

 

Zastosowanie białych listew przypodłogowych bezkompromisowo pozwala na to, by nasze pomieszczenie optycznie stało się większe i bardziej przestronne. Pragnąc spotęgować ten efekt, możemy zdecydować się także na pomalowanie ścian na jasne kolory, bowiem czym jaśniejsze będą odcienie każdej ściany, tym większa szansa na uzyskanie wrażenia obszerniejszego, bardziej estetycznego pomieszczenia. Jasna tonacja barw sprawia również, że miejsce, w którym zamierzamy spędzać czas, okaże się przyjemniejsze, rozświetlone, będzie sprawiało wrażenie promiennego, dzięki czemu praca czy wypoczynek w takiej przestrzeni staną się czynnościami relaksującymi i przynoszącymi upragnione wytchnienie.  

Related Posts

Leave a Comment