Kinkiety do salonu – stwórz przytulne miejsce w swoim domu

by Kamil
0 comment

Oświetlenie wnętrza to bardzo ważny element wyposażenia domu i mieszkania. Właściwe oświetlenie pozwala na wygodną pracę, nie męczy oczu, a ponadto sprawia, że wygodniej jest czytać, oglądać telewizję czy wypoczywać. Odpowiednie oświetlenie może skutecznie wyciszać lub doświetlać np. stół czy wyspę kuchenną, co przydaje się zwłaszcza w pochmurne dni czy wieczory. W całym oświetleniu bardzo ważną rolę pełnią kinkiety, które nie tylko stanowią dodatkowe źródło światła, a im więcej punktów światła wykorzystamy tym lepiej oświetlimy daną powierzchnię, ale stanowią też element dekoracyjny. Ponadto kinkiety do salonu stanowią ważny dodatek do wystroju i nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter. Kinkiety do salonu nie wychodzą z mody i w ofertach sklepów możemy znaleźć kinkiety nowoczesne, w stylu retro, glamour lub klasyczne.

Jeśli urządzacie sypialnię, nieodzowne mogą wydać się lampki nocne do sypialni. W ten sposób możecie stworzyć naprawdę miły klimat tanim kosztem.

Gdzie w salonie umieścić kinkiety?

Kinkiety do salonu sprawdzą się w różnych strategicznych miejscach. Można umieścić je np. przy drzwiach, aby dodatkowo oświetlić to miejsce albo np. nad fotelem, aby wygodniej nam się czytało czy pracowało przy komputerze. W salonie warto umieścić co najmniej 2 albo 4 kinkiety, aby zachować harmonię. Jeśli nie wiemy, jak rozplanować kinkiety, to możemy zwrócić się do projektanta oświetlenia, który podpowie najlepsze rozwiązania, można także zainspirować się materiałami dostępnymi w sieci. Warto dopasować kinkiety do stylu salonu. Jeśli utrzymywaliśmy go w stylistyce minimalistycznej, to warto postawić na dyskretne, niewielkie kinkiety, jeśli zaś postawiliśmy na luksusowy styl glamour, to warto zakupić kinkiety z ozdobnymi, wiszącymi kryształkami, które jeszcze dodadzą elegancji naszemu salonowi. Ważne jest również na jakiej wysokości powiesimy kinkiety. Są co do tego określone zasady. Kinkiety skierowane ku górze powinny być powieszone na wysokości 160 – 170 cm. Z kolei te, które skierowane są do dołu powinny być umocowane na wysokości 180 – 200 cm. Kinkiety skierowane w dół mają zazwyczaj konkretne zadania (są bardziej praktyczne), z kolei te skierowane ku górze tworzą wyjątkowy nastrój i często pełnią funkcję ozdobną.

Kinkiety do jadalni

Kinkiety do jadalni pozwalają na dodatkowe doświetlenie przestrzeni, szczególnie w pomieszczeniach w których brakuje okien i dostępu dziennego światła. Kuchnia i jadalnia to często serce domu, w których zarówno można przygotowywać i spożywać posiłki, jak i spędzać czas wolny np. rysując z dziećmi. Dlatego w jadalni również warto zadbać o dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów. Kinkiety warto umieścić przy stole, wyspie kuchennej, aby stanowiły dodatkowe źródło światła. Wieczorem, w pomieszczeniach z aneksem kuchennym można pozostawić je włączone, aby tworzyły wyjątkowy nastrój. Kinkiety do jadalni z oszczędnymi żarówkami LED to nie tylko gwarancja lepszego doświetlenia, ale także niezawodności. Możesz sprawdzić dostępne modele kinkietów na stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/829-kinkiety-do-salonu-jadalni.

Jak wybrać dobry kinkiet?

Dobry kinkiet powinien być przede wszystkim dopasowany do wnętrza. Niekiedy można jednak trochę zaszaleć i dobrać kinkiet, który będzie doskonałym wykończeniem salonu. np. do pomieszczenia w którym dominuje biel i szarość, można dobrać żółty lub zielony kinkiet, który przełamie monotonię. Warto zdecydować czy kinkiet ma być skierowany ku górze czy dołowi, bo każdy z nich spełnia inną funkcję. Oprócz tego warto przed zakupieniem kinkietów wyznaczyć punkty w których będą się znajdować, aby móc zwizualizować sobie finalny efekt. Należy także zdecydować czy kinkiet ma być przezroczysty czy nie. Przezroczyste klosze sprawią, że światła będzie zdecydowanie więcej zaś te przyciemnione stworzą bardziej dyskretny, intymny efekt.

Related Posts

Leave a Comment