Jakie łóżko kupić dla rodzeństwa?

by Kamil
0 comment

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa, to spore wyzwanie dla rodziców. Pomieszczenie musi spełniać kilka funkcji. Musi się tam znaleźć miejsce do zabawy, nauki, także wypoczynku. Jednym z podstawowych mebli w pokoju dziennym jest oczywiście łóżko. Na jakie się zdecydować? Łóżko podwójne wysuwane czy może piętrowe?

Jakie łóżko wybrać dla rodzeństwa?

W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli łóżek do wyboru. Nic dziwnego, że rodzice nie wiedzą, jakie łóżko będzie najbardziej odpowiednie. Zanim wybierzemy się na zakupy, zastanówmy się jakie potrzeby mają nasze dzieci. Drugie kryterium, to wielkość pokoju dziecięcego.

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa jest bardziej skomplikowane niż w przypadku jedynaka. Nie zawsze pomieszczenie jest tak duże, że zmieszczą się w nim dwa oddzielne łóżka…

W takim przypadku warto rozważyć zakup wspólnego łóżka. Łóżko podwójne wysuwane doskonale sprawdzi się gdy mamy do dyspozycji sporo miejsca. W dzień tego typu mebel wygląda, jak zwykle pojedyncze łóżko. W nocy wysuwamy dolną część mebla i uzyskujemy dwa niezależne miejsca do spania. Różnica w poziomach, na których znajdują się obie części, nie są zbyt duże. Dlatego tego typu łóżko świetnie się sprawdzi w przypadku dzieci, które boją się spać same. Łóżko wysuwane pozwala na bliskim kontakt maluchów. Każde z nich będzie mieć swoje łóżeczko, jednocześnie bliskość brata czy siostry pozwoli odegnać nocne strachy 

Wysuwane łóżko można bardzo łatwo złożyć i to założyć. Ułatwiają to małe kółeczka umieszczone z jednej strony łóżka. Tak naprawdę z rozłożeniem tego typu mebla poradzi sobie nawet dziecko. 

A może łóżko piętrowe?

Inna popularna opcja, to łóżko piętrowe. Tego typu mebel doskonale sprawdzi się w naprawdę niewielkim pokoju. Decydując się właśnie na nie, zaoszczędzimy sporo miejsca. Jednak to rozwiązanie ma pewne wady. I nie chodzi tu o konflikt o to kto ma spać na górze…

Na łóżko piętrowe mogą zdecydować się rodzice starszych dzieci. Maluchy muszą być na tyle samodzielnie, żeby wspinać się po drabince bez konieczności stałego nadzoru, że strony opiekunów. Kolejna sprawa to wysokość samego pokoju dziecięcego. Łóżka piętrowe niezbyt dobrze sprawdzą się w bardzo niskich pomieszczeniach, na przykład na poddaszu.

A zatem czym się kierować na zakupach? 

Najważniejszy jest komfort małych lokatorów. Dlatego łóżko powinno być dopasowane do wieku i wzrostu dzieciaków. Warto myśleć do przodu i kupić nieco dłuższe łóżeczka. Wszak dzieci bardzo szybko rosną.

Nie zapominajmy o wygodzie i zdrowiu. A na to drugie wpływa materac, na jakim dziecko. To właśnie on zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i wszystkich mięśni.

Kolejna ważna sprawa, to wytrzymałość łóżka. Jak wiadomo wszystkim rodzicom dzieci na łóżku, nie tylko śpią, ale też skaczą, turlają się… Najprościej rzecz ujmując, łóżko to wspaniałe miejsce do wspólnej zabawy. Dlatego musi być solidne. Nie może się złamać pod wpływem ciężaru czy naporu. Przed zakupem sprawdźmy, czy wybrany przez na model ma wszystkie atesty wymagane na terenie Unii Europejskiej.

Related Posts

Leave a Comment