Jak zorganizować domowe biuro do pracy zdalnej?

by Kamil
0 comment

Cały świat zmierza ku wyjściu z kwarantanny i wkrótce firmy będą musiały zdecydować, co zrobić z tysiącami pracowników przeniesionych na pracę zdalną. Pandemia koronawirusa przeniosła dziesiątki tysięcy pracowników z centrów biznesowych do domowych biur. Dla niektórych pracowników stało się to okazją do zaoszczędzenia czasu w drodze, dla innych konieczność pracy w mieszkaniu z małżonkami, dziećmi i zwierzętami zamieniła się w psychiczną torturę.

Pracodawcy też różnie postrzegają zmiany: niektórzy cieszą się z niespodziewanie rosnącej wydajności zespołu i oszczędności. Inni uważali że ten rodzaj pracy nie jest wydajny. Pewne jest jednak to, że praca zdalna będzie powszechniejsza

Home office zostanie z nami na dłużej?

Praca zdalna się zmienia. Nowe możliwości uniezależnienia się od lokalizacji pojawiają się każdego dnia wraz z postępem technologicznym. Praca zdalna to styl pracy, który pozwala pracować poza tradycyjnym środowiskiem biurowym. To przypomina telepracę, prawda? Choć z założenia podobne, to praca zdalna idzie o krok dalej. Zachęca korporacje do zmiany perspektywy i przekonania, że umożliwienie pracownikom pracy poza tradycyjnym środowiskiem jest rzeczywiście lepsze dla ich firmy. Nawet idea „każdą pracę można wykonać z dowolnego miejsca” nie oddaje w pełni kierunku, w jakim zmierza praca zdalna. Prawda jest taka, że przyszłość pracy zdalnej i jej potencjalny wpływ na nas, ma znacznie większą skalę. Praca zdalna nie jest już peryferyjnym stylem pracy. Jest to niezbędny kolejny krok dla firm, pracowników i przedsiębiorców, którzy chcą nadal czerpać korzyści z produktywności i wydajności, jakie postęp technologiczny oferuje naszemu społeczeństwu.

Technologia i rozpowszechnienie szybkiego Wi-Fi w niemal każdym zakątku świata sprawiły, że praca zdalna stała się realną opcją dla większej liczby osób na więcej sposobów niż kiedykolwiek wcześniej. Badanie wykazało, że 70% pracowników biurowych na całym świecie pracuje zdalnie przynajmniej raz w tygodniu. Badanie cynku pokazuje, że do 2020 r. pracownicy zdalni będą stanowić 75% siły roboczej w USA.

Meble home office, czyli niezbędne wyposażenie domowego biura

Do stworzenia domowego biura, niezbędne są jednak meble Home Office. Przyzwoitych mebli biurowych potrzebują nie tylko biura różnych firm. We wnętrzu domu także pojawia się potrzeba stworzenia własnego ustronnego miejsca pracy. Dlatego każdy, kto chce odpowiednio zorganizować swoją domową przestrzeń do pracy, prędzej czy później zadaje pytanie: „Jakie meble wybrać?”

Centralnym miejscem pracy jest biurko. Może być wykonane ze zwykłej płyty wiórowej, w niektórych przypadkach z MDF, szkła, droższe stoły wykonane są z naturalnego drewna. Podporą może być zwykła drewniana lub metalowa rama. Wybierając odpowiednie krzesło biurowe do domowego biura, skoncentruj się na jego wygodzie i komforcie. Pożądane jest, aby posiadał mechanizm kołysania z możliwością zamocowania w dowolnej dogodnej dla ciebie pozycji. Wysokie anatomiczne oparcie i podobne siedzisko z pewnością ułatwią ci życie: ponieważ spędzasz wystarczająco dużo czasu na fotelu, ważne jest, aby kręgosłup nie był obciążony i aby zachowana była prawidłowa postawa. Częstym zjawiskiem podczas eksploatacji mebli są różnego rodzaju uszkodzenia. Dlatego zwróć uwagę na produkty wykonane z gęsto laminowanych płyt wiórowych z mocnymi łącznikami i regulowanymi wspornikami.

Wszystkie ważne dokumenty i niezbędne rzeczy powinny być pod ręką. Szuflady i stojaki są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ergonomie biura. W każdej kolekcji mebli można znaleźć kilka wariantów stolików ruchomych, bocznych i półek o różnej liczbie półek. Gdy szukasz krzeseł do domowego biura, upewnij się, że wybierasz coś, co zapewnia wsparcie i wygodę. Regulowana wysokość i pochylenie oparcia ułatwi zmianę pozycji krzesła. Tapicerowane krzesła do domowego biura mają wygodną warstwę amortyzującą, która znacznie uprzyjemnia siedzenie.

Zobacz również: Home office: 5 rzeczy, o których musisz pamiętać projektując miejsce do pracy zdalnej

Jeśli twoje domowe biuro jest zagracone, może to utrudnić wykonywanie pracy. Stwórz uspokajający, jednolity wygląd, wybierając zestawy do domowego biura. Zestawy te mogą zawierać biurko i krzesło lub inne elementy, dzięki czemu uzyskasz piękną przestrzeń biurową w jednym stylu. Zestawy domowego biura sprawiają, że organizacja przestrzeni jest bardzo prosta bez konieczności spędzania czasu na kupowaniu osobnych mebli.

Dzisiejsze meble do domowego biura mają wiele unikalnych funkcji, które ułatwiają pracę w domu. Wypróbuj biurko z wysuwaną szufladą na klawiaturę, aby zwolnić miejsce na biurku. Wbudowana szuflada na akta w szafkach lub regałach pomoże zorganizować dokumenty. Mówiąc o ergonomii, możesz również rozważyć biurko „stojące”, które dostosowuje się do różnych wysokości.

Related Posts

Leave a Comment