Jak zaaranżować pokój dziecięcy? Jakie meble do niego wybrać?

by Kamil
0 comment

Pokój dziecięcy pełni wiele funkcji, dlatego warto zadbać o jego właściwe umeblowanie. Do wyboru jest wiele opcji, a nawet gotowych kolekcji do tego pomieszczenia. Jednak są produkty, które muszą znaleźć się w pokoju dziecięcym. Jak więc go zaaranżować?

Biurko i krzesło

Każde dziecko sporą część swojego czasu spędza na nauce. W związku z tym dobrze jest zapewnić mu komfortowe miejsce do tej czynności. Biurko powinno być stabilne i dopasowane pod kątem rozmiaru. Dotyczy to również krzesła. Najlepszym rozwiązaniem jest model regulowany, który można dopasować do krzywizn ciała. Pozwoli to uniknąć przeciążeń, skrzywień, a nawet kontuzji. Warto też wybrać model z kółkami, który łatwo będzie odsunąć lub przemieścić. Dobrze jednak również wziąć pod uwagę odpowiednie ustawienie biurka i towarzyszącego mu krzesła. Ważna jest odpowiednia ilość naturalnego światła. Z tego względu warto unikać ustawienia na tle okna lub w mocno zaciemnionym miejscu. Najlepiej sprawdza się miejsce bokiem do źródła naturalnego światła. Pozwoli to na komfortowe korzystanie z biurka – zarówno do nauki, jak i do rozrywki czy oddawania się pasji.

Łóżko

Łóżko to obowiązkowy mebel w pokoju dziecięcym. Jak wybrać te odpowiednie? Pierwszą cechą jest jakość. Meble dziecięce często wystawiane są na naprawdę ciężkie testy. W związku z tym dobrze jest zdecydować się na produkt zaufanego producenta, takiego jak Meble Meblik. Ważne również są wymiary, a także dopasowanie do wagi i rozmiaru dziecka. Jest to istotne, by zapewnić zdrową postawę ciała podczas snu. Warto jednak pamiętać, że dzieci szybko rosną – w związku z tym dobrze jest wybrać łóżko odrobinę większe, z którego pociecha nie wyrośnie za szybko. Jednak równie ważne co sam mebel jest jego właściwe ustawienie. Najlepiej jest unikać bezpośredniego sąsiedztwa drzwi lub okna. W pierwszym przypadku różnego rodzaju odgłosy mogą źle wpływać na jakość snu. Bliskość okna z kolei może sprawiać, że dziecko podczas nocnego wypoczynku nie będzie miało odpowiednich warunków.

Komody i szafy

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć mebli, w których pociecha będzie mogla przechowywać swoje ubrania, a także różne inne rzeczy. Niezbędne więc są różnego rodzaju szafy oraz komody. Jak wybrać te właściwe? Najprościej jest szukać kolekcji, które pozwolą stworzyć jednolitą aranżację, a także zapewnić optymalną ilość miejsca do przechowywania. Z pomocą przychodzą producenci, tacy jak Meble Meblik, którego ofertę możemy obejrzeć chociażby tutaj: https://domar.pl/sklep/meblik/. Często w swoim asortymencie mają oni całe kolekcje, które sprawią, że dobranie odpowiednich szaf będzie znacznie łatwiejsze. Zmniejsza to także trudność odpowiedniego ustawienia poszczególnych elementów. Oczywiście istnieje także możliwość samodzielnego dobrania wyposażenia. W takiej sytuacji należy wziąć pod uwagę kształt i metraż pokoju, a także styl, w jakim jest on utrzymany.

Kącik do zabawy

Zabawa jest bardzo ważnym elementem, istotnym dla rozwoju dziecka. Warto więc zapewnić komfortowe miejsce do tej aktywności. Co powinno się znaleźć w kąciku do zabawy? Nie ma sztywnych wytycznych, których należy się trzymać. Warto popuścić wodze wyobraźni i stworzyć wyjątkowe miejsce. Należy jednak ułatwić utrzymanie tego rejonu w czystości. Pomocna w tym może być funkcjonalna skrzynia do przechowywania zabawek. Warto także zapewnić dziecku komfort. Doskonałą inwestycją jest piankowa lub materiałowa mata. Nie tylko pozwoli ona na wygodne siedzenie na podłodze, ale także pomoże odrobinę wygłuszyć pomieszczenie, co jest istotne zwłaszcza w bloku. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie w kąciku do zabawy przedmiotów związanych z pasją lub hobby dziecka. Doda to odrobinę charakteru do wnętrza i sprawi przyjemność maluchowi.

Related Posts

Leave a Comment