Jak wykorzystać w swoim wnętrzu listwy przypodłogowe Dora firmy Arbiton?

by Kamil
0 comment

Marka Arbition od lat działa na rynku, oferując swoim klientom nowoczesne rozwiązania w zakresie listw przypodłogowych. Obecnie w większości domów oraz mieszkań, są one wykorzystywane, ze względu na swoje walory estetyczne. Niemniej jednak same listwy przypodłogowe, posiadają również szereg innych zalet – jakich?

Marka Arbiton od lat działa na rynku, oferując swoim klientom nowoczesne rozwiązania w zakresie listw przypodłogowych. Obecnie w większości domów oraz mieszkań, są one wykorzystywane, ze względu na swoje walory estetyczne. Niemniej jednak same listwy przypodłogowe, posiadają również szereg innych zalet – jakich?

Jakie są zalety listw przypodłogowych?

Listwy przypodłogowe, posiadają szereg istotnych zalet. Przede wszystkim pełnią one funkcję maskującą, jeśli chodzi o szczeliny dylatacyjne. Gdy układamy podłogę wówczas musimy pozostawić taką właśnie szczelinę. Dzięki temu bowiem ma ona możliwość „pracowania”, rozszerzania się oraz skurczenia. Gdyby taka przestrzeń nie została pozostawiona, wówczas podłoga byłaby bardzo sztywna, mogłaby się wypaczać. Dylatacja jest konieczna, ale sama szczelina jest zdecydowanie mało estetyczna. Poza tym wpadać mogą do niej różne resztki i zabrudzenia. Dzięki funkcjonalnym listwom przypodłogowym, przestrzeń jest w pełni zakryta co sprawia, że podłoga prezentuje się należycie.

Oczywiście listwy przypodłogowe chronią również dolną część ściany przed zamoczeniem i uszkodzeniem. Gdy odkurzamy czy też myjemy podłogę bardzo często jest tak, że uderzymy w dolną część lub też zachlapiemy ją wodą. Mogłoby to doprowadzić przede wszystkim do zawilgocenia, a w najgorszym wypadku nawet pojawienia się jakiejś pleśni. Natomiast uszkodzenia typowo mechaniczne, mają wpływ na estetykę podłogi i wygląd ściany.

Bez listwy przypodłogowych, trudno jest także osiągnąć odpowiedni efekt zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Nie zawsze udaje nam się wszystko dobrze położyć i równo pomalować. To właśnie dolna część jest zazwyczaj mało dopracowana. Listwami przypodłogowymi jesteśmy w stanie dość szybko ukryć te mankamenty i uzyskać bardzo estetyczny efekt końcowy.

Na dzień dzisiejszy listwy przypodłogowe pełnią jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Posiadają frezowanie pod kable, dlatego możemy je w nich ukryć. Oczywiście musimy to wszystko odpowiednio wcześniej zaplanować. Wówczas jesteśmy w stanie odpowiednio rozmieścić takie kable i schować je. Jakie są plusy takiego rozwiązania? Przede wszystkim wówczas nie są one na widoku. Ponadto plączące się pod stopami kable, mogą być nawet przyczyną jakichś wypadków, szczególnie jeśli mamy w domu małe dzieci.

Czym wyróżniają się listwy przypodłogowe DORA?

Listwy przypodłogowe DORA marki Arbiton, występują w pięciu podstawowych wersjach. Są to listwy: Arbiton Dora D0810, Dora D0610, Dora D0910 Dora D1010 oraz Dora 820.

Listwy te różnią się pomiędzy sobą zarówno wymiarami, jak i sposobem zdobienia. Listwa DORA 610, to model o wymiarach 58 mm x 20 mm. Mają one zupełnie gładką powierzchnię. Model DORA 810 posiada natomiast wymiary 80 mm x 15 mm, a DORA 820 – takie same, ale wyróżnia je zdobienie w górnej części. Najbardziej zdobne są DORA 910, o wymiarze 90 mm x 15 mm. Prostym modelem o ciekawej górze jest Arbiton DORA D1010. To największy z wszystkich modeli, mający wymiar 100 mm x 15 mm.

Czym wyróżniają się te listwy? Zostały one wykonane z bardzo dobrego jakościowo materiału, jakim jest Videlit. Ich długość to 2400 mm. Montuje się je na klamrę lub też na klej. By je zamontować potrzebne są niezbędne akcesoria takie jak oczywiście klamry, klej, kołki, śruby blok uniwersalny oraz akryl.

Co jeszcze można powiedzieć o tej specjalnej serii? Przede wszystkim listwy te są wodoodporne. To niezwykle ważne, ponieważ to właśnie podłoga jest najczęściej narażona na zawilgocenie. Dzięki swoim właściwościom, nadają się one do wykorzystania w kuchni, łazience czy też w domowej pralni. Listwy te nadają się również do samodzielnego malowania. W standardzie, są one natomiast produkowane w kolorze białym. Plusem takich listew jest bez wątpienia to, że  w przypadku remontu czy też wymiany podłogi, ten element można pozostawić, pomalować i dopasować do nowej podłogi.

Marka Arbiton od lat działa na rynku i posiada w swojej ofercie oczywiście także inne modele listew, dopasowane do oferowanych przez nią pokryć podłogowych. Listwy białe, są jednak niezwykle uniwersalne i można dopasować je do różnych wnętrz. Większe, a konkretnie wyższe modele DORA świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach wysokich, chociażby w kamieniach. Dodadzą im odpowiedniego charakteru. Natomiast niższe modele są uniwersalne i pasują do niemalże każdego wnętrza.

Listwy w kolorze białym nie przytłaczają również wnętrz i nie czynią przestrzeni przesadzoną. Czasem to właśnie takie małe elementy mogą sprawić, że przestrzeń będzie bardziej elegancka oraz estetyczna.

Related Posts

Leave a Comment