Jak wykorzystać tablicę magnetyczną z dziećmi?

by Kamil
0 comment

Tablice magnetyczne to rozwiązanie dla każdego, tak naprawdę od pierwszych lat życia. Maluchy mogą tworzyć pierwsze rysunki na tablicach, a starsze dzieci, czy nawet nastolatkowie wykorzystać je do nauki lub zapisywania niezbędnych informacji z życia codziennego. Tablica magnetyczna do pisania dla dzieci dostępna jest w przeróżnych wymiarach oraz kształtach dostosowanych do wieku, oraz potrzeb dziecka.

Zabawy z tablicą magnetyczną

Tablica magnetyczna do pisania dla dzieci to świetny sposób na nudę w deszczowe dni. Przy użyciu tablicy, można z dzieckiem grać we wszystkim znane kalambury, kółko i krzyżyk lub rysować z nim postacie z bajek do odgadnięcia. Tablica magnetyczna pozwala dziecku rozwinąć swoje umiejętności plastyczne podczas zabawy. Wraz z tablicą dostępne są magnesy, dzięki którym dziecko może układać najróżniejsze obrazki, świetnie się przy tym bawiąc.

Nauka z tablicą magnetyczną

Magnetyczna tablica to świetny sposób na naukę dla dziecka, nawet tą podczas zabawy. Bawiąc się z dzieckiem i ucząc go przy tym, dziecko zapamięta więcej niż podczas standardowej nauki. Rozsypany po tablicy alfabet czy tabliczka mnożenia, które dziecko musi ułożyć to tylko jedne z form edukacji za pomocą tablicy. Tablica magnetyczna do pisania dla dzieci dostępna jest w zestawie z pisakami, dzięki którym dziecko stawia pierwsze kroki i rozpoczyna swoje pierwsze pisane linijki tekstu. Tablica magnetyczna jest lepszym rozwiązaniem od tablicy kredowej ze względu na mniejszy brud, pył i kurz tworzący się podczas jej użytkowania.

Tablica magnetyczna jako ozdoba

Tablica magnetyczna będzie również świetną i przede wszystkim bezpieczniejszą alternatywą dla tablic korkowych, na których dziecko może powiesić swoje ulubione zdjęcia, kolorowanki, plakaty czy teksty ulubionych piosenek wraz ze zdjęciami wykonawców. Tablica magnetyczna do pisania dla dzieci nie wymaga ostrych przedmiotów do prawidłowego użytkowania, dzięki czemu są bezpieczniejszym rozwiązaniem do eksponowania zdjęć, dyplomów, rysunków, a nawet medali zdobytych przez dziecko. Nie pozwólmy, aby wspomnienia dziecka trafiły do szuflady i pozwólmy mu dzielić się swoimi osiągnięciami ze wszystkimi odwiedzającymi. Wykorzystanie tablicy suchościeralnej na ścianie w pokoju dziecka zabezpieczy je również przed malowaniem po nich kredkami lub pisakami, a dzięki temu unikniemy częstego malowania ścian.

Tablica magnetyczna pozwala poznawać dziecku świat

Dzięki tablicy magnetycznej dziecko może uczyć się kolorów po polsku oraz w wielu innych językach, Poznawać kontynenty i kulturę innych narodów oraz uczyć się nazw zwierząt, a z pomocą multimediów również ich odgłosów. Dziecko poprzez naukę oraz urozmaicanie codziennych czynności od najmłodszych lat rozwija się prawidłowo, oraz przygotowuje się do dorosłego życia. Tablica magnetyczna do pisania dla dzieci pozwoli zacząć dziecku naukę jeszcze przed pójściem do szkoły, a ucząc się przez zabawę, może zrozumieć, że nauka to nic strasznego i będzie kojarzyło ją z przyjemną czynnością.

Related Posts

Leave a Comment