Jak wybrać biurko do pracy zdalnej?

by Kamil
0 comment

Praca zdalna ma swoje zalety. Człowiek jest w niej niezależny od innych, co – w gruncie rzeczy – wiąże się też z pewną aranżacyjną niezależnością. I właśnie dlatego może on zorganizować swoje miejsce pracy również z uwzględnieniem własnych potrzeb i oczekiwań. Jak to zrobić?

Najlepiej zacząć od… szuflad

Duża ilość szuflad wcale nie oznacza, że wszystko w naszym biurku będzie dobrze zorganizowane. Wręcz przeciwnie – długotrwałe przeszukiwanie ich zawartości może znacznie utrudnić pracę przed komputerem. Lepiej postawić na minimalizm i ograniczenie liczby szuflad do maksimum trzech lub czterech. Co ważne, ich zawartość powinna być w miarę pogrupowana, by możliwe było jak najszybsze odszukanie np. pendrive z ważnymi notatkami czy też dokumentami.

Płaszczyzna robocza

Dobre biurko do pracy zdalnej powinno zapewniać dużo przestrzeni. Tak, jest to oczywiście truizm, ale przy organizacji własnego miejsca pracy, to właśnie przestrzeń odgrywa decydującą rolę. Powinno być jej na tyle dużo, by obok monitora (opcjonalnie klawiatur) znalazło się w niej miejsce na laptop i kilka innych, niewielkich akcesoriów. Praca zdalna ma to do siebie, że w trakcie jej wykonywania konieczne jest czasem korzystanie z kilku różnych monitorów, a nawet innych akcesoriów.

Miejsce dla drukarki

Każde biurko do pracy w domu powinno mieć przestrzeń wydzieloną dla drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego. Najlepiej, jeśli jest to przestrzeń w obrębie danego biurka. Oczywiście zdarza się też, że biurko do pracy zdalnej nie ma takiej wydzielonej przestrzeni konstrukcyjnej. Co wtedy? W tej sytuacji warto umiejscowić drukarkę na dodatkowej płaszczyźnie (np. zbędnym, nocnym stoliku). Ważne jest, by jej drukarka była umieszczona gdzieś na wysokości klawiatury, co zapewni użytkownikowi ergonomiczny dostęp do sprzętu.

Wysokość + krzesło

Ważnym czynnikiem decydującym o przydatności konkretnego biurka, jest oczywiście wysokość jego blatu w odniesieniu do wysokości siedziska (fotela). Większość biurek ma dość ujednoliconą wysokość, dlatego warto postawić na… regulowany fotel. Dzięki niemu dobór odpowiedniej pozycji będzie dużo łatwiejszy.

Jak dobrać biurko do pracy zdalnej? Podsumowując – warto stawiać na wygodę, ale też na maksymalne skrócenie procesów, które wydłużają czas pracy. I właśnie dlatego zdalna praca za biurkiem, może być znacznie efektywniejsza, aniżeli typowa praca na terenie korporacji.

Artykuł powstał w oparciu o treści zawarte na stronie modo4u.pl

Related Posts

Leave a Comment