Jak ustawić łóżko w małej sypialni?

by Kamil
0 comment

Aranżując sypialnię, należy wziąć pod uwagę nie tylko kolorystykę ścian, pojemną szafę czy oświetlenie. Centralnym punktem w każdym tego typu pomieszczeniu jest łóżko. Jakie jednak wybrać i jak je ustawić, gdy dysponujemy małych rozmiarów sypialnią?

Mała sypialnia? To nie problem!

Nie wszyscy mają to szczęście, by mieszkać w domu jednorodzinnym, który znacznie różni się pod względem metrażowym od standardowych mieszkań w bloku z wielkiej płyty. Jednak rozmiar nie stanowi tu problemu. Nawet najmniejszą sypialnię można zaaranżować tak, by była równocześnie ładna, jak i funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Co prawda mała sypialnia nie rozpieszcza możliwościami aranżacyjnymi, jednak odpowiedni dobór i ustawienie mebli sprawi, że wybór łóżka do pokoju nie będzie aż taki trudny.

Wybierając łóżko do małego pomieszczenia należy się kierować przede wszystkim rozmiarem mebla wypoczynkowego. Im mniejszy pokój, tym mniejszy powinien być ostatecznie wybrany mebel. W małej sypialni warto umieścić łóżko pod niewielki materac. Należy jednak pamiętać, że łóżko prawdopodobnie będzie trzeba postawić bokiem do ściany, gdyż w innym przypadku może się nie zmieścić lub zablokuje jednej z osób dostęp do łóżka. Potrzebujesz pieniędzy na remont mieszkania? Pożyczka na raty umożliwi Ci realizację wszelkich planów.

Mała sypialnia, a łóżko dla dwóch osób

Łóżko do małej sypialni powinno się charakteryzować kilkoma cechami. Przede wszystkim należy zadbać o to, by jego konstrukcja była dość lekka. Stelaż łóżka kontynentalnego nie powinien też wystawać poza obrys materaca. Dobrze, by był oparty o stosunkowo cienkie drewno lub inny materiał, który w odbiorze wizualnym nie będzie wydawał się toporny.

W małej sypialni sprawdzi się również łóżko bez przedniej barierki, jak również model typu bezramkowego. Są one odrobinę szersze od materaca. Warto także wybierać taki model łóżka, w którym zastosowane zostały klasyczne nóżki, a nie toporne cokoły. Dobrze też się przyjrzeć zagłówkowi łóżka, bowiem w małej sypialni nie sprawdzi się ten wygięty, tapicerowany lub pikowany. Takie rozwiązanie zabiera centymetry, które są niemalże na wagę złota. Jeśli rzadko korzysta się z łóżka z pozycji półleżącej, lepiej zdecydować się na model bez zagłówka. Warto jednak w takim przypadku zadbać o zabezpieczenie ściany za łóżkiem, przed zabrudzeniem. Twoja sytuacja finansowa nie wygląda najlepiej, a planujesz zakup nowych mebli? Pomyśl o rozwiązaniu, jakim jest pożyczka na raty bez zbędnych formalności.

Related Posts

Leave a Comment