Jak pozbyć się pleśni z domu?

by Kamil
0 comment

ojawienie się pleśni w domu to nie tylko problem osoby, która będzie musiała z nią walczyć. To zagrożenie dla wszystkich domowników. Może ona prowadzić do nieżytu nosa, bóli głowy i wielu innych dolegliwości. Właśnie dlatego pleśni należy pozbyć się jak najszybciej. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Pleśń w domu – co robić?

Pleśń w domu to niestety bardzo częsty problem. Wykwity na ścianie czy podłodze nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także są źródłem nieprzyjemnego zapachu. Grzyb w domu może też prowadzić do takich dolegliwości u domowników, jak bóle głowy i mięśni, infekcji skórnych czy układu oddechowego (np. zatok) czy osłabieniem koncentracji i problemami ze snem. Wdychanie niektórych rodzajów grzyba może prowadzić do duszności i trudności w oddychaniu. Właśnie dlatego pleśni należy się jak najszybciej pozbyć. Jeśli występuje ona na tynku, należy ją usunąć, a potem zastosować środek, który nie tylko pozwoli skuteczni usunąć zabrudzenia pochodzenia pleśniowego z dowolnej powierzchni, ale także wyeliminuje wszystkie nieprzyjemne zapachy. 

Skuteczne w walce z pleśnią i grzybami środki oparte są zwykle o działanie chloru oraz anionowych i niejonowych związków czynnych powierzchniowo. Oznacza to, że działają na skórę drażniąco, więc należy je stosować ostrożnie, w rękawicach ochronnych i unikać kontaktu ze skórą i oczami. Podczas stosowania i po ich użyciu trzeba też wentylować pomieszczenia, w których środek został użyty.

Jak pozbyć się pleśni z domu?

Jednym z najskuteczniejszych, dostępnych aktualnie na rynku środków, do walki z pleśnią w domu jest płyn do pleśni z linii D-LUX Laboratorium Pani Domu. Ten i inne produkty z tej serii znajdziesz na stronie https://laboratoriumpanidomu.pl. Płyn ten pozwala usunąć zabrudzenia pochodzenia pleśniowego ze ścian i podłóg. Dociera do trudno dostępnych miejsc, jak szczeliny i fugi. Usuwa ślady pleśni, eliminuje nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu po jego zastosowaniu zyskasz czystą powierzchnię, pozbawioną śladów po obecności grzybów, mchu czy glonów. Preparat jest nie tylko wyjątkowo skuteczny. Wyróżnia go także niska cena oraz łatwość użycia. Powierzchnię zabrudzoną pleśnią wystarczy równomiernie spryskać preparatem i pozostawić na 20 minut. Następnie wystarczy przetrzeć środek i umyć powierzchnię. Podczas stosowania preparatu należy pamiętać o wentylacji pomieszczenia i użyciu rękawic ochronnych. Możesz wierzyć, że efekty jego stosowania pozytywnie Cię zaskoczą!

Related Posts

Leave a Comment