Jak dobrać meble i dekoracje do koloru podłóg?

by Kamil
0 comment

Stworzenie spójnej aranżacji wymaga odpowiedniego doboru dodatków i trzymania się zasad prawidłowego łączenia barw. Nawet najdrobniejsze detale są bowiem w stanie zepsuć cały efekt i sprawić, że wystrój stanie się chaotyczny. Stoisz przed wyborem mebli i dodatków z płyty laminowanej, a nie wiesz, jak je dobrać do koloru podłóg? Skorzystaj z naszych porad i przygotowanych inspiracji!

https://kronosfera.pl/blog/trendy-we-wnetrzach-w-2021-co-bedzie-modne-,646

Na początku warto wyjaśnić, że płyty laminowane są nie tylko podstawowym surowcem do produkcji mebli. Ich zastosowanie jest znacznie szersze i może Ci posłużyć jako ciekawy dodatek do urozmaicenia aranżacji. To doskonały materiał do wykończenia wnętrz, nawet tych, gdzie panują trudne warunki. Możesz je wykorzystać jako okleina ścienna w kuchni, uzupełniając zabudowę dolnych i górnych szafek w postaci płyty splashback (połączenie laminatu HPL i płyty wiórowej) dającej efektowne tło. Inną możliwością jest wykorzystanie dedykowanych płyt ściennych Rocko Tiles – są trwałe i wodoodporne. Ciekawy efekt zyskasz, zestawiając płytę laminowaną (https://kronosfera.pl/p/plyty-meblowe-dla-meblarstwa-plyty-laminowane-wiorowe,104) w drewnianych i białych odcieniach oraz jasną podłogę. W ten sposób ciepła barwa materiału do wykończenia wnętrz w formie płyt będzie kontrastem dla wystroju utrzymanego raczej w chłodnej barwie. Dzięki temu pomieszczenie nabierze przytulnego, domowego charakteru.

Płyty wiórowe laminowane w połączeniu z szarością

https://kronosfera.pl/blog/trendy-wnetrzarskie-2020-roku–metal-w-sypialni-i-w-salonie,72

Zgodnie z ogólnie przyjętymi zaleceniami aranżacji wnętrz, kolor podłóg względem pozostałego wyposażenia powinien być dobrany na zasadzie kontrastu. Różnice w barwie nie muszą być oczywiste, gdyż wystarczy nieco ciemniejszy odcień podłóg, aby stworzyć spójny efekt. Aranżując nowoczesne przestrzenie, nie musisz sztywno trzymać się tych reguł, gdyż obecnie modne są jednokolorowe wnętrza. Gorącym trendem jest wystrój inspirowany pomieszczeniami przemysłowymi, gdzie wykorzystuje się elementy imitujące surowy beton.

Szare podłogi, wyglądające jakby były pokryte jedynie betonową wylewką, będą idealnie współgrały z płytami wiórowymi laminowanymi w kolorze szarości lub bieli. Ściany wyłożone mogą zostać dedykowanymi płytami ściennymi Rocko Tiles, utrzymanymi w podobnych odcieniach. Taka przestrzeń będzie efektownie się prezentowała z nowoczesnym dodatkami. Aby przełamać surowe wzornictwo materiałów dekoracyjnych do wykończenia wnętrz, postaw na meble z drewnianymi frontami. Nieco ocieplą wnętrze i będą stanowiły kontrast między naturalnością drewna a surowością betonu.

Płyty laminowane biurowe a drewniane panele

https://kronosfera.pl/blog/kuchenne-rewolucje-w-2020-roku–jaki-blat-kuchenny-wybrac,55

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest klasyczne zestawienie paneli podłogowych i frontów meblowych w dekorze drewnianych desek. To ponadczasowy standard. Płyty wiórowe laminowane w odcieniu dębu będą świetnie się prezentować z o ton jaśniejszą podłogą i w zestawieniu z kontrastującą czernią ścian. Taki wystrój łączy w sobie klasyczną elegancję z nowoczesnym wzornictwem, rozwiązując problem nudnych aranżacji. Wykorzystanie drewnianych materiałów dekoracyjnych do wykończenia wnętrz jest też niezwykle praktyczne. Takie wyposażenie pasuje niemalże do wszystkiego, a przy tym jest łatwe w utrzymaniu i nigdy nie wyjdzie z mody.

Related Posts

Leave a Comment