Jak dobrać kabinę prysznicową do łazienkowej przestrzeni?

by Kamil
0 comment

Kabina prysznicowa jest tak często wybierana, jak wanna. Ma tyle samo zwolenników, ilu przeciwników. Nie ma wątpliwości, że to właśnie prysznic sprawdza się znacznie lepiej do małych łazienek, w których zwyczajnie nie ma miejsca na dużą wannę. Na co zwracać uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej? Dowiedz się już teraz.

Wielkość łazienki 

Metraż przestrzeni łazienkowej to kwestia priorytetowa, która ma znaczenie przy wyborze konkretnego prysznica. Do tych standardowych zalicza się kabina prysznicowa 80×80 albo 90×90 cm. To wielkość optymalna, która pozwala na komfortowe kąpiele, natomiast na tyle mała, że zmieści się w każdej łazience.

Rozmieszczenie kabiny

Do wyboru są kabiny kwadratowe, prostokątne, narożne, montowane we wnękach. Dokładnie przemyśl, w którym miejscu w Twojej łazience ma znaleźć się prysznic. Najmniej miejsca zajmie kabina narożna albo montowana we wnęce, o ile oczywiście łazienka takową posiada. W tych naprawdę malutkich łazienkach udaje się zamontować prysznic z odpływem liniowym bez brodzika, z oddzielającą od pozostałej części całej przestrzeni szklaną ścianką. To dobry pomysł, jeśli prysznic ma służyć jedynie do szybkich, orzeźwiających kąpieli. 

Styl aranżacji łazienki

Coraz większą popularnością cieszy się odpływ liniowy, a więc kabina prysznicowa bez brodzika. Odpływ wody znajduje się bezpośrednio w podłodze. Takie rozwiązanie nie jest tańsze, koszty są porównywalne, natomiast na pewno wykazuje zalety, chociażby patrząc na zachowanie estetyki, czystości i higieny w łazience. Tego rodzaju montaż sprawdzi się w łazienkach nowoczesnych, industrialnych, skandynawskich czy loftowych. Prysznic z brodzikiem jest lepszym rozwiązaniem w łazienkach klasycznych albo tych urządzonych w stylu retro.

Indywidualne preferencje

Wybierając kabinę prysznicową, zwracaj uwagę na własne potrzeby. Jeśli z prysznica będą korzystać dzieci, lepiej wybrać kabinę z głębokim brodzikiem, jeśli prysznic będzie służyć seniorom, może warto zastanowić się nad dodatkową poręczą i siedziskiem?

Bardzo często kabina prysznicowa jest wybierana z konieczności, patrząc na mały metraż łazienki. Jeśli jednak lubisz relaksacyjne kąpiele, może warto wybrać prysznic z deszczownicą, termostatem i hydromasażami?

Parametry techniczne

O ile funkcjonalność i wygląd kabiny prysznicowej jest ważna, to zawsze liczy się również jej jakość. Nie zapominajmy, że inwestycja w urządzanie przestrzeni łazienkowej czy jej gruntowny remont, jest ogromna. Co ciekawe, tego rodzaju prace wykonujemy średnio raz na kilkanaście lat. Lepiej wydać więcej, ale raz, zamiast nabywać bubel, który będzie wymagać wymiany po krótkim użytkowaniu. Zmiana kabiny prysznicowej wiąże się przecież z intensywnymi pracami remontowymi w łazience, co wiąże się nie tylko z kolejnymi kosztami, ale i dyskomfortem dla wszystkich domowników. Wybieraj więc kabiny renomowanych producentów, którzy oferują serwis i gwarancję, a przede wszystkim takich, w których ofercie są kabiny prysznicowe trwałe, odporne na korozję, działanie wody i intensywną eksploatację.

Related Posts

Leave a Comment