Jacuzzi domowe – ile kosztuje i jak wybrać?

by Kamil
0 comment

Jacuzzi domowe to namiastka luksusu, który często mogliśmy obserwować we wnętrzach willi w wielu produkcjach Hollywood lub w dobrze uposażonym, rozbudowanym i nowoczesnym basenie. Ceny poszczególnych modeli wahają się w zależności od materiału, rozmiaru, ilości dysz, jakości izolacji, dodatkowej funkcjonalności, a także rozbudowanych gadżetów (np. telewizor, barek). Dużo zależy także od efektywności energetycznej oraz ogólnej specyfikacji technicznej. Jak wybrać jacuzzi, które spełni nasze oczekiwania?

Jacuzzi domowe – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Domowe jacuzzi powinno być przede wszystkim trwałe i wykonane z dobrych jakościowo materiałów. O ile nie potrzeba nam funkcji takich jak oglądanie telewizji podczas wylegiwania się w wodzie, to cena – choć i tak duża, nie powinna przekroczyć średnio 4000–5000 zł. Wybierając jacuzzi powinieneś zwrócić uwagę także na rozmiar, a więc ile osób będzie mogło z niego wygodnie korzystać jednocześnie. Ma on także wpływ na pojemność jacuzzi. Im większy rozmiar, tym więcej wody trzeba będzie dolewać. Należy pamiętać, że wymiana wody powinna nastąpić po 2 lub maksymalnie 3 miesiącach od pierwszego nalania.

Koszt domowego luksusu zależy od użytego materiału

Jacuzzi domowe, czyli “wanny z hydromasażem” mogą kosztować od 2000 do nawet 30 000 zł przed instalacją, w zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane. Na przykład najtańszy model jest zwykle nadmuchiwany i przenośny, ale mniej niezawodny i wygodny niż inne opcje. Model o wartości od 5000 do 30 000 zł zazwyczaj jest w stanie pomieścić 5 osób. Droższe jacuzzi mogą zawierać takie funkcje i gadżety jak wbudowany telewizor (a nawet kilka), system dźwiękowy, wbudowany bar, najwyższej klasy izolację i dużą liczbę dysz masujących. Najpopularniejszą opcją materiałową jest powłoka akrylowa (z podkładem z włókna szklanego).

Nadmuchiwane modele kosztują średnio 2000 zł. Świetnie nadają się do łatwego montażu, ale nie są tak trwałe jak te montowane na stałe. Opcje z wykładziną basenową kosztują średnio od 4000 do 12 000 zł. Powłoka znajdująca się w ramię może być umieszczona w ziemi lub nad nią. Nie jest to tania opcja, ale z pewnością dużo bardziej trwała. Najczęściej właściciele domów budują je jako dodatek w miejscu wypoczynkowym, tuż obok wyjścia z domu na taras.

Jacuzzi wykonane z drewna kosztują średnio od 6000 do 25 000 zł. Są łatwe w montażu, ale dużo cięższe, przez co wymagają znacznie mocniejszego fundamentu. Modele akrylowe kosztują średnio od 5000 do 30 000 zł. Co ciekawe, są nawet cięższe niż drewno, przez co wymagają podkładu podtrzymującego. Są wzmocnione włóknem szklanym dla dodatkowej wytrzymałości. Domowe SPA zbudowane z formowanego, rotacyjnego lub termoplastycznego plastiku kosztują od 4000 do 10 000 zł (a czasem i więcej). Jak można się domyślić, ich główną zaletą jest to, że są plastyczne, co wpływa na ich trwałość.

Related Posts

Leave a Comment