Historia kaw Pellini

by Kamil
0 comment

Kawy ziarniste Pellini są jednymi z najpopularniejszych kaw nie tylko w Polsce ale i na świecie. W dzisiejszym artykule w kilku słowach postaramy się przedstawić Wam ciekawą historię powstania tej marki.

Pellini – historia jednej z najpopularniejszych palarni

Romeo i Julia, Werona i Pellini. Werona we Włoszech, pierwsze co przychodzi na myśl to Romeo i Julia, ale to jeszcze nie wszystko ponieważ to właśnie tam w 1922 roku powstała kawa Pellini. Jednak nie od razu rodzinna firma zaczęła swoją działalność od produkcji kawy. Początkowo firma zajmowała się produkcją ziół leczniczych

Z czasem okazało się, że rodzinę pasjonuje kawa, a to zrodziło pomysł na biznes. Tym sposobem w 1947 roku w Weronie powstała palarnia kawy Pellini. Czworo braci Pellini: Carlo, Danilo, Renzo i Federico, postanowili podjąć nowe wyzwanie. Umieścili palarnię na tyłach swojego małego sklepu w centrum Werony i zajęli się produkcją najlepszej kawy. W palarni przygotowywano mieszanki różnorodnych ziaren. Jedną z najpopularniejszych a jednocześnie najbardziej cenionych kaw pochodzących z tej palarni to kawa ziarnista Pellini TOP.

Sukces jaki z roku na rok osiągali bracia Pellini zachęcił ich do dalszego rozwoju palarni. Klientów coraz szybciej przybywało. Bracia rozszerzyli swoją ofertę na całe Włochy, a później na cały Świat.

Marka Pellini produkuje kawy ziarniste i mielone typu arabica i robusta. Mają również na swoich pułkach kawę bezkofeinową. Co roku firma produkuje 12 000 ton kawy. Obecnie palarnia Pellini jest piątą co do wielkości palarnią we Włoszech, a jest ich we Włoszech około 750.

Firma Pellini ma w planach dalszą rozbudowę wraz ze spodziewanym rozwojem firmy. Kawa spełnia międzynarodowe standardy UNI EN ISO 9001:2000, a to gwarantuje swoim klientom stałą kontrolę ekspertów na każdym etapie począwszy od etapu palenia na degustacji i ostatnim etapie procesie pakowania kawy. Marka Pellini stworzyła swój własny smak. Od lat cieszy swoim smakiem i aromatem klientów. Kawa zyskała ogromną popularność przez lata, dzięki temu jest ona ogólnodostępna. Jej wyjątkowy, charakterystyczny aromat i smak zadowoli nawet najbardziej wymagającego miłośnika kawy. Kawa Pellini nieistotne czy z kawiarki czy z ekspresu czy może zwykła „zalewajka” jakkolwiek parzona potrafi spełnić oczekiwania Konsumentów. 

Related Posts

Leave a Comment