Dlaczego warto wybrać krzesła welurowe do mieszkania?

by Kamil
0 comment

Welur staje się coraz powszechniejszym materiałem w branży wnętrzarskiej. Wiele dekad temu cieszył się ogromną popularnością, jednak w ostatnich latach stał się nieco zapomniany. Materiał ten znów wraca do łask, czego dowodem są liczne publikacje w czasopismach branżowych i w Internecie. Dlaczego warto zdecydować się na welurowe meble do domu? Jak pielęgnować tę tkaninę?

Czy welur to tylko styl vintage?

Co prawda welur przed laty postrzegany był jako materiał klasycznych mebli, jednak obecnie wykończenie to zdobywa miłośników wśród fanów loftowych i nowoczesnych wnętrz. Szlachetne odcienie aksamitu: głęboka zieleń, granat oraz szarości sprawiają, że pokój wydaje się przytulny. Meble welurowe są bardzo uniwersalne i wpasują się do każdego wnętrza. Sprawią, że wystrój stanie się bardziej oryginalny.  

Dlaczego warto kupić welurowe krzesła?

Wielu osobom wydaje się, że plusz łatwo ulega uszkodzeniu wskutek czynników mechanicznych lub plam po jedzeniu. Nie jest to prawdą, ponieważ meble te charakteryzują się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także funkcjonalnością. Plusz posiada bardzo gęsty splot ze zróżnicowaną gramaturą. Włosie weluru jest bardzo miękkie, delikatnie połyskuje wskutek padania światła. Poprzez delikatne odbijanie światła widzialnego będzie idealnym wyborem do niewielkich pomieszczeń. To sprawia, że materiał ten jest bardzo popularny w przypadku jadalni glamour, wnętrz loftowych i pomieszczeń vintage.

Wysokiej jakości plusz doda również wnętrzu elegancji. Z tej przyczyny to idealny wybór także do gabinetów i domowych bibliotek. Niegdyś aksamit zarezerwowany był dla osób wysoko sytuowanych, dlatego wciąż kojarzy się z wyznacznikiem dobrego smaku. Dobrze prezentuje się również jako energetyczny element na jednostajnym tle. Modne welurowe krzesła występują przeważnie w głęboko nasyconych odcieniach, przez co stanowią punkt centralny każdego pomieszczenia. 

Pielęgnacja welurowych mebli 

Krzesła welurowe są bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Aksamit to materiał bardzo trwały i odporny na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Pomimo że tapicerka jest dość delikatna, więc wymaga ostrożnych zabiegów, regularna pielęgnacja sprawia, że całość pozostaje nieskazitelna przez długi okres czasu. Należy pamiętać, że do czyszczenia pluszu pod żadnym pozorem nie można używać silnych detergentów, ponieważ mogą rozjaśniać, a w konsekwencji niszczyć tkaninę. Gdy na krześle pojawi się plama z jedzenia lub napoju, należy zastosować naturalne odplamiacze, przykładowo mieszankę amoniaku z zimną wodą. 

Weluru nie można czyścić pod włos, gdyż może to skutkować wypadaniem pasm. Aby szybko i skutecznie wyczyścić plusz, najlepiej posługiwać się ciepłą wodą oraz miękką szczotką. Kolistymi ruchami wykonywanymi zgodnie z kierunkiem układania się włókien można zlikwidować uporczywe zabrudzenia po posiłku.

Welur to materiał ponadczasowy, który będzie odpowiedni do każdego wnętrza. Również jego pielęgnacja nie sprawia większych problemów, wystarczy posłużyć się miękką szczotką i ciepłą wodą. Ostatnio popularne stają się szczególnie szare krzesła welurowe gdyż sprawdzą się przy urządzaniu klasycznych, loftowych jak i surowych nowoczesnych wnętrz. Kliknij i sprawdź najpopularniejsze, kultowe modele ostatnich 12 miesięcy w sklepie meblowym Edinos. Zobacz najczęściej sprzedawane wzory krzeseł ostatniego roku.

Aksamit jest gwarancją nieprzemijającej formy. Warto w niego zainwestować, aby przez długie lata cieszyć się nienagannym wyglądem i wysokiej jakości tapicerką ze zbitego i bardzo miękkiego włosia. W przypadku zmiany preferencji odnośnie aranżacji mieszkania, bardzo łatwo jest zmienić starą tapicerkę na nową. 

Related Posts

Leave a Comment