Dekoracyjny beton czyli niebanalna ozdoba nowoczesnych wnętrz

by Kamil
0 comment

Z roku na rok, wśród architektów i osób zainteresowanych trendami w nowoczesnym designie wnętrz, lawinowo rośnie zainteresowanie wykorzystaniem betonu architektonicznego. Pojawiają się coraz nowsze, innowacyjne rozwiązania, które pozwalają jeszcze lepiej tworzyć cienką warstwę dekoracyjną imitującą beton. Najlepszym przykładem jest nowa propozycja od firmy Weber – weberfloor mikrocement.

Beton architektoniczny to nic innego, jak po prostu mieszanka, która pokrywa dany element konstrukcji, lub wykorzystana jest na płaszczyźnie, która niczym więcej nie będzie pokryta. Zwolennicy nowoczesnego designu cenią to rozwiązanie przede wszystkim za surowość – czyli znany z modnych loftów chłód szarości, jaki pozwala osiągnąć, i asymetryczną strukturę. 

Dekoracyjny beton znajdziemy wszędzie tam, gdzie liczy się nowoczesny, ponadczasowy design w najlepszej odsłonie. Jest obecny zarówno w industrialnych biurach, popularnych restauracjach, ciekawych butikach jak i w klimatycznych kinach. Doskonale sprawdza się zarówno w kuchniach, nadając wnętrzu chłodnego, minimalistycznego szlifu, jak i w sypialniach, tworząc harmonijną przestrzeń w sam raz do odpoczynku. Nierzadko występuje również w łazienkach czy loggiach. 

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tego typu wykończeniem wnętrz powstał unikalny produkt, jakim jest weberfloor mikrocement od firmy Weber. Umożliwia on stworzenie różnorodnych, bezdylatacyjnych, dekoracyjnych powłok cienkowarstwowych. Doskonale imituje beton, a na powierzchni, na której zastosowano weberfloor, powstaje wyraźnie niejednolita kolorystycznie powłoka z wyraźnym śladem obróbki i z charakterystyczną porowatością.

Beton architektoniczny dostępny w ofercie Webera charakteryzuje się między innymi możliwością wykończenia w dowolny sposób ściany lub podłogi. Oprócz tego do cech wyróżniających weberfloor mikrocement należy elastyczność, wysoka odporność na ścieranie, a także na niekorzystne czynniki – w tym wodę i  promieniowanie UV. Śmiało wykorzystać go można również w systemach ogrzewania podłogowego.

Wykorzystanie w aranżacji wnętrz betonu architektonicznego otwiera przed designerami i właścicielami mieszkań szereg zupełnie nowych możliwości. Pozwala na uzyskanie atrakcyjnych, nowoczesnych pomieszczeń w stylu loftowym i industrialnym. Unikatowy efekt z charakterystyczną, porowatą fakturą, jaki można osiągnąć to zasługa drobnoziarnistej, suchej mieszanki webfloor mikrocementu. Dostępne trzy kolory bazowe – biały, jasnoszary oraz ciemnoszary – można zabarwić płynną, odporną na alkalia pastą pigmentową lub pigmentem proszkowym przeznaczonym do powłok dekoracyjnych o cienkiej warstwie, co umożliwia uzyskanie niepowtarzalnej formy efektu końcowego. Co ciekawe, taki efekt nie jest możliwy do uzyskania w przypadku zastosowania gotowych płyt z betonu architektonicznego. Możliwość dowolnej personalizacji webfloor mikrocementu sprawia, że to rozwiązanie skrojone w sam raz do potrzeb współczesnych przestrzeni.

Related Posts

Leave a Comment