Czym zaizolować poddasze użytkowe i nieużytkowe?

by Kamil
0 comment

Poddasza użytkowe i nieużytkowe wymagają zastosowania izolacji akustycznych i termicznych typowych dla skośnych dachów. Szczególnie przydatna okazuje się tutaj wełna mineralna.

Bardzo ważną gałęzią termomodernizacyjną są materiały ociepleniowe, które znajdują zastosowanie podczas izolacji dachów skośnych, a ponadto wszelkiego rodzaju poddaszy. Wełna na poddasze trafia z wielu powodów, bo nie tylko jest odpowiednim materiałem izolacyjnym, ale umożliwia wypełnienie każdej przestrzeni, często na poddaszu ograniczanej belkami stropowymi i nierównej.

Chcąc dobrać najodpowiedniejsze rozwiązanie termoizolacyjne musimy uwzględnić kilka istotnych czynników, a jednym z nich jest budowa zadaszenia. Jak się okazuje, prawidłowe zamontowanie systemu izolacji bywa tym trudniejsze do wykonania, im bardziej skomplikowana jest konstrukcja zadaszenia. Jednak każde poddasze można skutecznie ocieplić. Dotarcie z izolacją do małych, często ukrytych powierzchni bywa możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich izolacyjnych materiałów posiadających mniejszą grubość. Doskonale sprawdzi się w takiej sytuacji wełna skalna i wełna szklana. Zaletami tych dwóch typów wełny mineralnej jest to, że nie tworzą one bariery dla pary wodnej, ale umożliwiają oddychać izolowanym przegrodom.

Wełna skalna i szklana powstaje na bazie surowców mineralnych. Szklana produkowana jest przede wszystkim z piasku kwarcowego i dodawanej do procesu wytwarzania stłuczki szklanej. Całość komponentów wytapia się w temperaturze mniej więcej 1 000°C. Skalna powstaje z bazaltu. Wytapia się go w temperaturze, która przekracza 1 400°C. Wełna mineralna jest stosowana podczas renowacji zabytkowych budynków. Materiał ten w trakcie remontu pozwala na ogromną swobodę kształtowania bryły, jak też podczas przywracania określonego charakteru budynku.

Wełna jest stosowana do ocieplenia różnych przegród, w tym ścian i dachów w tradycyjnym budownictwie oraz nowoczesnym. Szybki rozwój nowo powstających systemów oraz technologii ociepleniowych sprawia, że zewnętrzna ściana jest obecnie wykańczana często przy użyciu fasady wentylowanej.

Producentem szerokiej oferty materiałów ociepleniowych do izolacji nakrokwiowej jest ISOVER, który zapewnia ciekawy wybór towarów do ocieplenia poddasza oraz dachu skośnego. Jest to wysokiej jakości asortyment, który zapewnia kompleksową ochronę budynku mieszkalnego. Łatwy montaż ma miejsce dzięki dużej sprężystości wełny znajdującej się w rolkach stworzonych przez ISOVER.

Jeśli zamierzasz w sposób dokładny i szczelny wypełnić przestrzeń na poddaszu, to na pewno przyda się do tego wełna mineralna szklana. Produkty o nią oparte bardzo skutecznie powstrzymują ucieczkę ciepła. Dzieje się tak za sprawą optymalnych właściwości termicznych wełny. ISOVER zapewnia też wiele produktów, które umożliwiają panowanie nad wilgocią i tworzą w pomieszczeniach zdrowy mikroklimat.

Przy współpracy z naprawa-dachow.pl – Naprawa dachów w Warszawie

Related Posts

Leave a Comment