Czym kierować się przy projektowaniu przytulnego mieszkania?

by Kamil
0 comment

Przebywanie w naszym mieszkaniu powinno nas cieszyć. Musi być to miejsce przepełnione ciepłem domowego ogniska, przytulne i jak najbardziej miłe dla oka. Stało się to jednym z głównych trendów w aranżacji wnętrz w dobie pandemii.

Dzieje się tak, bo teraz – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – mieszkanie zaczęło pełnić funkcję naszej oazy. Warto pójść za tym trendem – przemeblowanie i całkiem nowy design pozwalają urozmaicić nieco naszą codzienną scenerię. Przedstawiamy więc parę sposobów na zaprojektowanie przytulnej przestrzeni.

Pokój dziecięcy – królestwo kolorowych poduszek

Mocno zaznaczył się w ostatnim czasie trend na przyozdabianie naszego mieszkania dużą liczbą wielkich i miękkich poduszek. Najlepszym na to miejscem będzie oczywiście pokój naszego dziecka. Mamy tutaj do wyboru kilka rozwiązań. W przypadku chłopca warto postawić na męskie kolory jak czerwień, błękit, zieleń. Poduszki mogą być także ozdobione motywami związanymi z morzem, statkami i marynistyką – gdyż taki nurt jest w chwili obecnej najbardziej popularny. W przypadku, kiedy naszym dzieckiem jest dziewczynka – zdecydowanie należy unikać różu. Kojarzy się on bowiem z komercją i kiczem. Zamiast tego lepiej postawić na barwy, które mocno się ze sobą gryzą – na przykład pomarańcz i zieleń.

Wspomniane poduszki mogą być też bardzo duże – z całą pewnością utrzyma to przytulny klimat, który z pokoju dziecka – rzutować będzie na całe nasze mieszkanie. Należy także do wspomnianych poduszek dodać koce i pledy, które dobrze komponują się zwłaszcza w aranżacjach wiosennych i letnich.

Źródło: https://projektowaniedakor.pl/

Kwiaty doniczkowe a projekt mieszkania

Kolejną kwestią na której skupić powinniśmy swoją uwagę przy projektowaniu przytulnego mieszkania są doniczkowe kwiaty. Są bowiem one najpiękniejszą ozdobą całego domu. Jeśli znudziło się nam już patrzenie na nagie ściany i meble, a w dodatku przez szalejącą wokół pandemię brakuje nam powiewu świeżości – to zdecydowanie wprowadzić powinniśmy do naszych pokojów kwiaty.

Warto więc wiedzieć, że żywe rośliny to prawdziwe skarby domu. Odpowiednio pielęgnowane urosnąć mogą do niebagatelnych rozmiarów. Poza tym zżyć możemy się z nimi – jak ze zwierzętami domowymi. Kwiaty wynagrodzą nam takie zainteresowanie i urozmaicą naszą przestrzeń. Mogą nawet podnosić nas na duchu – powszechnie znana jest bowiem terapia polegająca na ich długiej i wnikliwej pielęgnacji.  Warto wiedzieć, że niweluje ona wszelkie problemy i stresy.

Uznani hodowcy kwiatów twierdzą, że najlepiej jest mieć w mieszkaniu różne gatunki roślin. Może to z czasem stać się naszą pasją, a my nauczyć możemy się bawić odpowiednim doborem kolorów i kształtów.

Drewno jako element dekoracyjny wnętrz

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o jednym niezwykle popularnym obecnie elemencie dekoracji wnętrz. Jest nim drewno. Chodzi o wszelkie wyroby, gdzie jest ono bogato ornamentowane, lub choćby uwidocznione. Zapoznanie się z tym elementem domowych dekoracji pozwoli nam na zabawę formą – będziemy więc mogli do woli mieszać różne faktury i odcienie. Docelowo uzyskamy taki efekt, na którym nam zależy.

Podsumowanie

Jak więc widzimy projektowanie przytulnego mieszkania może być… Świetną zabawą! Wystarczy tylko poznać obowiązujące formy i konwencje w projektowaniu, a potem świadomie bawić się nimi. Jeżeli jednak nie znamy się na tym dostatecznie dobrze – to zdecydowanie warto skorzystać z usług profesjonalnego biura projektowego.

Related Posts

Leave a Comment