Czas pomyśleć o trawniku

by Kamil
0 comment

Piękny i zadbany trawnik może okazać się najlepszą wizytówką posesji, dlatego też tym bardziej warto zadbać o to, aby zawsze prezentował się on bardzo okazale. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które planują w najbliższym czasie założenie trawnika, ale nie wiedzą do końca jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

Przygotowanie podłoża

Przed przystąpieniem to montażu nowego trawnika w pierwszej kolejności należy skupić się oczywiście na przygotowaniu podłoża. Najmniej wymagająca jest sztuczna trawa ogrodowa, która dzięki dużej uniwersalności, może być położona nie tylko na powierzchniach twardych, ale również na powierzchniach utwardzonych. Jeżeli sztuczny trawnik układany będzie na betonie, to zadbać należy jedynie o oczyszczenie podłoża z piasku i pozostałych zanieczyszczeń. Sztuczna trawa z rolki prezentować będzie się bardzo okazale tylko wtedy, gdy podłoże będzie suche i czyste. Wszystkie nierówności i pęknięcia należy oczywiście dokładnie wyrównać.

Nieco więcej pracy jest przy montażu sztucznej trawy na utwardzonych powierzchniach, czyli na trawniku i ziemi. Kluczem do sukcesu jest idealne wyrównanie terenu. Skupić należy się przede wszystkim na dokładnym usunięciu wszystkich roślin wraz z ich ukorzenieniem. Jeżeli istnieje taka możliwość, to górną warstwę ziemi najlepiej usunąć na głębokość do kilkunastu centymetrów. Dobrym pomysłem jest również naniesienie cienkiej warstwy wyrównującej. W tym zadaniu pomóc może zwykły piasek albo żwir. Po wyrównaniu powierzchni pod trawnik, należy ją także odpowiednio zagęścić.


Założenie trawnika od a do z

Po przygotowaniu podłoża, można oczywiście przejść do sedna sprawy, a dokładniej mówiąc do montażu pięknej trawy krajobrazowej. Założenie trawnika z rolki na szczęście nie jest czynnością skomplikowaną, dzięki czemu z tym zadaniem poradzi sobie praktycznie każdy. Sztuczną trawę z rolki, można bez problemu wykorzystać nie tylko do tworzenia prostych linii i kształtów, ale również do skomplikowanych zaokrągleń terenu. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie ułożyć trawę, mogą skorzystać oczywiście z pomocy specjalnych ekip, które oferują kompleksowy montaż sztucznej trawy. Pamiętać należy również o tym, aby sztuczną trawę układać zawsze w tym samym kierunku. Tylko w ten sposób, będzie można uzyskać jednolity odcień na całej powierzchni.


Dlaczego warto?

Sztuczna trawa ogrodowa ma bardzo wiele zalet, dlatego też warto skorzystać z jej olbrzymiego potencjału. Sztuczną trawę z rolki bez problemu można położyć na balkonie lub tarasie, czego oczywiście nie można dokonać z naturalnym trawnikiem. Sztuczna trawa od renomowanego producenta, może pochwalić się dużą żywotnością i odpornością na działanie promieni UV. Sztuczna trawa z rolki doskonale znosi deszcz i niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie trzeba jej zwijać na zimę. Dla wielu użytkowników największym atutem sztucznej trawy oprócz rewelacyjnych walorów estetycznych jest również to, że nie wymaga ona praktycznie żadnej pielęgnacji. Jest to najlepszy wybór dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o koszeniu i podlewaniu trawnika.

Related Posts

Leave a Comment