Bogaty wybór artykułów do ogrzewania

by Kamil
0 comment

Ciepłe pomieszczenie od zawsze było dla człowieka priorytetem. Ludzie od dawien dawna kochali ogniska. Jednak znacznie bezpiecznej czujemy się w pomieszczeniu, które jest nie tylko dobrze ogrzane ale i z którego nie ucieka ciepło. Bo to znaczy, że nie marnujemy pieniędzy. Skutecznym rozwiązaniem są grzejniki pokojowe lub łazienkowe – efektywne i efektowne. Ale dlaczego najwygodniejszym rozwiązaniem są grzejniki kanałowe?

Latem otwórz okno, a zimą zamknij drzwi wewnętrzne

Zacznijmy jednak od standardowych sposobów na zatrzymanie ciepła w domu. Można na przykład uszczelnić okna i drzwi zewnętrzne przy pomocy specjalnych uszczelek izolacyjnych. Dobrze jest też pozostawiać zamknięte drzwi wewnętrzne, szczególnie jesienią i zimą, aby nie dopuścić do wychłodzenia się pomieszczenia. Inny domowy sposób na ogrzanie domu to regularne czyszczenie kaloryferów, ponieważ kurz stanowi barierę ograniczającą równomierne rozchodzenie się ciepła po mieszkaniu. Inny ciekawy sposób na ocieplenie mieszkania to wykorzystanie potencjału kuchni, która jest najcieplejszym miejscem w domu, gdzie stale coś się gotuje – dobrze jest na przykład uchylić drzwiczki piekarnika po skończonych użytkowaniu go, aby ciepło rozeszło się po domu. Można również wykorzystać naturalne zasoby energii – odsłaniając latem okna.

Grzejniki łazienkowe – odporne na wilgoć i zatrzymujące ciepło

A oto jeszcze skuteczniejszy sposób – grzejniki pokojowe, kanałowe lub łazienkowe. Owe nowoczesne kaloryfery bardzo dobrze zatrzymują ciepło, a więc są ekonomiczne. Grzejniki łazienkowe są dodatkowo odporne na wilgoć i wodę, co wpływa zarówno na efektywność jak i estetykę urządzenia. Szczególnie dużą moc grzewczą mają grzejniki żeliwne z pięknymi, ozdobnymi kurkami. Równie efektywne są grzejniki ze stali nierdzewnej, które wykorzystują niewielką ilość wody i nie tracą ciepła – są też trwałe i odporne na korozję. Warto dodać, że nowoczesne kaloryfery loftowe mają różne parametry techniczne, takie jak moc cieplna, maksymalna temperatura czy ciśnienie grzewcze. Doskonale przewodzą ciepło także grzejniki pokojowe zbudowane z aluminium, które są też lekkie i trwałe i mogą być wykorzystywane zarówno do instalacji otwartej i zamkniętej. Mogą być w wersji pokojowej, ale występują także jako grzejniki łazienkowe – których stanu nie mienia woda i wilgotne powietrze.

Grzejniki kanałowe – chronią przed zimnym powietrzem

Szczególnie praktyczne są grzejniki kanałowe, które łączą skuteczność z dyskrecją. Są bardzo subtelne, gdyż można je zamontować w podłodze, wzdłuż drzwi balkonowych lub okien. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Ocieplanie mieszkania metodą kanałową różni się zarówno od ocieplania grzejnikami dekoracyjnymi tym, że w przypadku tych ostatnich musimy się liczyć z pewnymi ograniczeniami – bo na przykład trzeba uważać, aby zamykać drzwi, czy regularnie wietrzyć dom latem, a z kolei zimą pamiętać o zamykaniu pomieszczeń.Grzejniki dekoracyjne są piękne, niektóre przypominają wręcz dzieła sztuki, rzeźby, są estetyczne – ale i zwracają na siebie uwagę, zajmując trochę miejsca. Niczym gwiazda, która wymaga nieustannej adoracji. Natomiast grzejniki kanałowe przeciwnie – dostarczają ciepło, nie sprawiając kłopotu, a będąc zamontowane pod drzwiami balkonowymi lub tarasowymi, dodatkowo chronią mieszkanie przed napływem zimnego powietrza z zewnątrz. Stanowią również świetne uzupełnienie ogrzewania podłogowego. Dostępne są z wentylatorem lub bez.

Related Posts

Leave a Comment