Arbiton Superiore 2.2 – panele winylowe wielkiego formatu

by Kamil
0 comment

Ponad dwumetrowa deska winylowa w technologii SPC jest już na rynku. Arbiton Superiore to wielkoformatowe panele winylowe, które wyróżniają się niespotykaną optyczną głębią i dużą niepowtarzalnością wzorów. Swoim wyglądem zachwycą fanów designu, a użytecznością podbiją serca pragmatyków. Arbiton Superiore – 218 centymetrów czystego piękna w najwyższej klasie użyteczności to produkt zaprojektowany i wyprodukowany w Europie.

Najnowsza kolekcja paneli winylowych od marki Arbiton – panele winylowe Superiore to z najdłuższe deski winylowe wykonane w technologii SPC na świecie. Mają blisko 220 cm długości, dzięki czemu wyglądają bardzo efektownie i naturalnie. Głęboką synchroniczną strukturę (Real Wood Structure) panele Superiore zawdzięczają technice tłoczenia (EIR). Daje ona efekt hiper naturalności, który jest wzmocniony przez matowe, eleganckie wykończenie. Panele pokryte są opatentowaną warstwą Antiscratch Titanium Nano Layer, która zwiększa ich odporność na zarysowania aż o 30%. Jak wszystkie panele z twardym rdzeniem kolekcja Superiore jest stabilna wymiarowo i wyjątkowo odporna na uderzenia. Kolekcja składa się z ośmiu odcieni, a każdy z nich dostępny jest w aż dziesięciu dekorach. Pozwala to stworzyć podłogę niepowtarzalną i bezpretensjonalną podłogę, która sprawi, że wnętrze nabierze szlachetnej naturalności.

Superiore_22CASS 235_aranz.jpg

Dlatego panele winylowe Arbiton Superiore to idealna opcja, gdy chcemy mieć niepowtarzalną i bardzo praktyczną podłogę. Są w 100% odporne na wodę, nie wchłaniają wilgoci, wyposażone są w nowoczesne zamki 5G nie odkształcają się ani nie odbarwiają pod jej wpływem. Nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem mocnych uderzeń (posiadają wysoką klasę użyteczności 33/42). Mają niski opór cieplny, dzięki czemu pozwalają na efektywne wykorzystanie ogrzewania podłogowego. Są bardzo praktyczne, łatwo utrzymać je w czystości, a konserwacja nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. I chociaż wyglądają jak drewno dzięki ciepłej, przyjemnej i niepowtarzalnej fakturze od drewna dzieli je technologiczna przepaść.

Duże formaty na podłodze sprawiają, że przestrzeń jest optycznie większa i bardziej spójna. Mniejsza liczba łączeń sprawia, że pomieszczenie wydaje się wyższe. Arbiton Superiore 2.2 to panele winylowe o największych na rynku rozmiarach – 218 mm długości i 229 mm szerokości. Jest to kolekcja stworzona dla najbardziej wymagających klientów.

Arbiton Superiore – niepowtarzalność długich desek

Jednym z największych atutów podłogi drewnianej jest jej niepowtarzalność. Długie winylowe deski Superiore są dostępne w każdym kolorze w aż 10 unikatowych wzorach, co jest absolutnie wyjątkowe na rynku. Dzięki niesamowitemu formatowi oraz mnogości dekorów możemy stworzyć bez problemu pomieszczeniu podłogę na której nie powtarza się żaden wzór. Jednocześnie wszystkie dekory doskonale do siebie pasują, tworząc jednolitą, harmonijną i bardzo naturalną powierzchnię. Panele Superior są niepowtarzalne jak naturalne deski, a jednocześnie wytrzymałe i odporne na zarysowania jak kamień.

Kolory Superiore 2.2 – w zgodzie z naturą i trendami

Dąb to nie tylko synonim luksusowej podłogi, ale także kolor jasny i ciepły, który stanowi doskonałe tło dla bardziej ekstrawaganckich dodatków. Jasne kolory dębowe na podłodze nie zdominują wnętrza. Będą stanowić idealne tło zarówno dla wnętrz skandynawskich jak i glamour.  Podłoga w naturalnym kolorze dębu komponuje się także ze ścianami w zdecydowanych, nasyconych kolorach. Będzie stanowić ciekawy kontrapunkt dla obecnego koloru roku czyli magenty. Kolekcja Superiore 2.2. dostępny jest w ośmiu odcieniach dębu:

 

Charlotte Oak

Najjaśniejsza propozycja w całej kolekcji. Podłoga Charlotte Oak jest mocno osadzona w skandynawskiej estetyce, jednocześnie poprzez wyeksponowanie ciemnych pęknięć i przybrudzeń mówi głośno o swojej autentyczności. To nietuzinkowy surowy kolor, który rozświetla przestrzeń i jest świetną bazą dla innych elementów we wnętrzu.

Greyland Oak 

Szary kolor podłogi dla tych, którzy poszukują wciąż chłodniejszych i surowszych wybarwień drewna w aranżacji wnętrz. Podłoga dobrze wpisze się w nordycką estetykę, i może być użyta w projektach z twistem, gdzie przytulność będzie ustępować japońskiej surowości i prostocie.

Chevalier Oak

Nazwa podłogi zaczerpnięta została od bardzo rzadko występującego dębu pierścieniowatego Quercus chevalieri. Chevalier Oak jest umiłowanie dla niedoskonałości oraz autentyczności wynikającej z upływu czasu. Rysunek drewna użytego do stworzenia tej podłogi jest dosyć rustykalny. Liczne cięcia, pęknięcia i obfite sęki podkreślają jej autentyczność.

Beatrice Oak

Inspiracją do powstania podłogi jest skąpane słońcem sycylijskie wybrzeże Palermo. Kolor podłogi przypomina ręcznie wyrabiane kosze z wikliny, meble z rattanu i słomkowe kapelusze. Ta podłoga wpisuje się dobrze w ramy stylu podróżniczego i artystycznego, który pochwala niekonwencjonalny sposób życia. W połączeniu z egzotycznymi wybarwieniami drewna może powstać ciekawy mariaż materiałów. Spotęgowany ulubionymi przez entuzjastów boho: wikliną, rattanem i bambusem.

Asturia Oak 

Przy wybarwianiu tej podłogi za inspirację posłużył piękny asturyjski las Muniellos, który jest największym i najlepiej zachowanym lasem dębów Quercusrobur w Hiszpanii. Naturalne, żółtawe i ciepłe wybarwienie drewna uspokoi przestrzeń. Asturia Oak będzie dobrze współgrać z miękkimi tekstyliami, plecionką wiedeńska na elementach mebli czy ciemnymi wybarwieniami drewna.

Burbon Oak

Elegancki ciemniejszy dekor, który świetnie wpisuje się w styl wnętrz z okresu połowy ubiegłego wieku. Ma klasyczne usłojenie, i nie jest naznaczona rustykalnością. Ta podłoga jest hołdem dla klasyków: ciemnych i eleganckich wybarwień drewna dębowego, orzechowego i egzotycznego. Burbon Oak, poprzez eleganckie wybarwienie ma odzwierciedlać zachwyt maksymalizmem we wnętrzach: dziełami sztuki, odważnymi kolorami i dekadencją – która swoje spełnienie odnalazła bardziej w stylu Art Deco.

Segovia Oak

Nazwa podłogi zabiera nas do środkowej Hiszpanii, a dokładniej do warownego zamku w Segowii. Kolor podłogi zainspirowany jest ciemno orzechowym kolorem dwunastowiecznych mebli znajdujących się w tamtejszej Sali Kominkowej. Rysunek drewna użytego do stworzenia tej podłogi jest dosyć rustykalny. Liczne cięcia, pęknięcia i obfite sęki podkreślają jej wiekowość.

Balmoral Oak

Cieplejszy, ale nowoczesny kolor gorzkiej czekolady. Nazwa dekoru przywodzi na myśl stare pomieszczenia gospodarcze znajdujące się na terenie posiadłości angielskiej rodziny królewskiej w Balmoral. Podłoga Balmoral Oak ma popękaną i pełną sęków strukturę co w połączeniu z kolorem plasuje ją na najbardziej loftowym miejscu w kolekcji. Kolor w zależności od kąta padania światła ma różne refleksy. Struktura EIR tworzy na powierzchni niesamowity efekt pięknej drewnianej podłogi.

Duży format – mały kłopot

Panele winylowe to produkt nie tylko ładny, ale także bardzo praktyczny. Panele  Superiore 2.2 to produkt najnowszej generacji. Posiada mineralny, twardy rdzeń, który sprawia, że można go układać na powierzchni nawet 200 m2 bez konieczności robienia dodatkowych dylatacji między pomieszczeniami.  Trudno się nie zachwycić produktem, który wygląda jak drewno naturalne, a jednocześnie ma wszystkie zalety płytek, czy gresu. Podłogi winylowe to jedne z najpraktyczniejszych powierzchni na rynku – łatwe w utrzymaniu czystości, wodoodporne i jednocześnie banalnie proste w montażu. Podłogi winylowe są całkowicie wodoodporne, mogą zatem być układanie nawet w kuchniach i łazienkach. Charakteryzują się niskim oporem cieplnym, stanowią więc idealny materiał do zastosowania na ogrzewanie podłogowe. Podobnie jak podłogi drewniane są ciche i ciepłe, a przy tym bardzo wytrzymałe. Doskonale sprawdzają się nie tylko w domach ale także w obiektach użyteczności publicznej.

 

Related Posts

Leave a Comment