5 rzeczy, po których poznasz naprawdę dobry ręcznik

by Kamil
0 comment

Wybierając ręcznik, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, lecz przede wszystkim na właściwości, jakimi się charakteryzuje. Na półkach sklepowych można znaleźć wiele modeli, które cechują się pięknym designem i zwracającymi na siebie uwagę kolorami. Nie zawsze są one jednak dobre pod względem jakości. Poniżej przedstawiamy 5 cech, po których można poznać dobry ręcznik.

Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry ręcznik?

Szukasz dobrego ręcznika, który będzie odznaczał się niezawodnością przez długi czas? Przedstawiamy 5 cech dobrych ręczników, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Nie inwestuj w ręczniki z najniższej półki cenowej – to pozorna oszczędność! Takie produkty nie tylko szybko się niszczą, lecz także nie spełniają swoich podstawowych zadań. Wybierz ręczniki premium, których jakość pozytywnie Cię zaskoczy.

Chłonność

Najważniejszą cechą ręczników jest oczywiście chłonność. Niskiej jakości produkty nie zbierają wilgoci: przesuwają się po skórze, a wręcz ślizgają się, jednak nie spełniają swojego podstawowego zadania. Aby mieć pewność, że dany ręcznik będzie chłonny, warto zdecydować się na produkty wykonane w 100% z bawełny. Dobrze sprawdzają się również modele łączące bawełnę z włóknami celulozowymi. Takie produkty nie tylko odznaczają się znakomitym stopniem chłonności, lecz także szybko wysychają.

Higieniczność

Ręcznik higieniczny to taki, który minimalizuje ilość rozmnażających się na jego powierzchni bakterii. Najwięcej mikroorganizmów rodzi się w wilgotnych i ciepłych warunkach. Z racji tego, warto postawić na produkty oddychające, przewiewne, które szybko wysychają. Takie są m.in. ręczniki premium, które mają w swoim składzie włókno celulozowe. Aby zachować pełną higienę, warto stosować osobne ręczniki: do ciała, do twarzy oraz do rąk.

Gramatura

Im większa gramatura, tym ręcznik cechuje się lepszą chłonnością, jest przyjemniejszy w dotyku i delikatniejszy dla skóry. Warto zwracać uwagę na produkty o gramaturze minimum 450 g/m2. Co więcej, cięższe ręczniki są również trwalsze, będą więc służyły Ci przez długi czas.

Design

W przypadku ręczników duże znaczenie ma również design. Powinny być one dopasowane do stylu łazienki, a także gustu domowników. Najlepiej postawić na komplet ręczników w różnych rozmiarach, które dodatkowo przyozdobione są klasycznymi i eleganckimi bordiurami lub innymi subtelnymi wzorami.

Marka

W przypadku ręczników warto zwracać uwagę na markę. Na rynku znajdują się firmy, których produkty zawsze charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, są bardzo chłonne oraz estetyczne. Jedną z takich marek jest Vossen, która tworzy nowoczesne ręczniki, wedle innowacyjnych technologii, zapewniających tym produktom niesamowitą miękkość oraz chłonność. Dodatkowo marki premium stawiają na materiały najwyższej klasy, które pochodzą z ekologicznych upraw. Dzięki temu są wolne od zanieczyszczeń, co docenią z pewnością posiadacze wrażliwej oraz podatnej na podrażnienia i alergie skóry.

Related Posts

Leave a Comment